سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ -
- 22 Oct 2019
22 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اعتراف پرسنل بازداشت شده انفجار مهیب پادگان ملارد کرججرس- شنیده های منابع خبری جرس در تهران حاکی از آن است که پانزده نفر از پرسنل سپاه در ارتباط با انفجار شش ماه قبل دستگیر شده اند.

به‌دنبال انفجار مهیبی که در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۰ در زاغه مهمات یکی از پادگانهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واقع در روستای بیدگنه از توابع ملارد کرج در غرب تهران رخ داد حداقل ۱۷ نفر در دم جان دادند و دست کم ۱۶ نفر مجروح شدند. سرشناس ترین جان باخته این حادثه سردار حسن مقدم از فرماندهان دوران جنگ و مسئول سازمان جهاد خودکفایی سپاه بود که از وی با عنوان «پدر صنایع موشکی سپاه» یاد می شود. مقامات سپاه علت این انفجار را اشتباه در جابه‌جایی مهمات و تجهیزات عنوان کردند. شدت این انفجار به حدی بود که لرزش ناشی از آن تا کیلومترها و حتی در شمال پایتخت هم احساس شد.

گفته می شود این انفجار مهیب که بزرگترین انفجار از نوع خود در کشور است در روزی که قرار بود مقام رهبری از این پادگان دیدار کند صورت گرفت. البته به دلیل پیگیری مکرر پرسنل یادشده درباره اینکه دیدار رهبری انجام می شود یا نه، حفاظت اطلاعات سپاه نسبت به آنها مظنون شده تحت نظر قرار می گیرند و دیدار رهبری از پادگان قبل از انفجار لغو می شود و بعد از انفجار پرسنل مظنون بلافاصله بازداشت می شوند.

شنیده های منابع خبری جرس حاکی از آن است که ۱۵ پرسنل بازداشت شده چندین ماه تحت بازجویی قرار داشتند و به جز فرمانده کل و فرماندهان ارشد سپاه و بازجوهای ویژه هیچکس حق ورود به بازداشتگاه ایشان نداشته است. حفاظت اطلاعات سپاه مدعی است که همه بازداشت شده ها اعتراف کرده اند که اعضای شبکه مرتبط با برخی کشورهای خارجی بوده اند. مشابه همین ادعای اعتراف به همکاری با سازمانهای جاسوسی بیگانه بعد از قتلهای زنجیره ای پائیز ۱۳۷۷ نیز منتشر شده بود.

ارسال به :