پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تاکتیکهای دموکراتیک و نامزد انتخابات ریاست جمهوری جناح احمدی نژاد

 

جرس- شنیده های منابع خبری جرس در تهران حاکی از آن است که از یکسو محمود احمدی نژاد در چند ماه اخیر سخنان دموکراتیک و آزادی خواهانه بر زبان جاری می کند و برخی عبارات او از جانب مخالفان اصولگرای وی حتی تعریض به رهبری محسوب می شود.اگرچه منتقدان حاکمیت معتقدند جناح احمدی نژاد همانند مخالفان اصولگرایش هیچ اعتقادی به دموکراسی ندارند و جمهوری اسلامی بعد از حل مسئله هسته ای، معضل جناح وی را از بنیاد چاره جویی خواهد کرد و اینگونه سخنان وی در مقابله با طرح حذف یادشده است.

از سوی دیگر جناح احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری آینده به این جمع بندی رسیده است که اولا اسفندیار رحیم مشائی با توجه به مخالفت صریح آقای خامنه ای برای پست معاون اول ریاست جمهوری به طریق اولی هیچ شانسی برای پذیرفته شدن به عنوان نامزد ریاست جمهوری ندارد. ثانیا محمد رضا رحیمی هم به دلیل پرونده سنگین مالی شانسی برای ورود به عرصه انتخابات ندارد. ثالثا گزینه جناح احمدی نژاد در حال حاضر بر علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی متمرکز شده است تا وی به عنوان نامزد ریاست جمهوری جناح رئیس جمهور وارد عرصه انتخابات شود.

لازم به ذکر است که سرپرستی نیکزاد بر وزارت راه تا خرداد ۱۳۹۰ با حکم حکومتی آقای خامنه ای انجام شد. احمدی نژاد بودجه هنگفتی به وزارت خانه نیکزاد تزریق کرده و مطابق برنامه دفتر ریاست جمهوری قرار است وی هر روز با افتتاح طرحهای جدید ستاره اخبار باشد و به عنوان مدیری موفق به مردم معرفی شود.

ارسال به :