شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ -
- 07 Dec 2019
08 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تصویب درآمد ۶۶ هزار میلیاردی دولت از قانون یارانه‌ها

جرس: نمایندگان مجلس با کسب درآمد ۶۶ هزار میلیارد تومانی از محل اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در سال ۱۳۹۱ موافقت کردند.

 

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه ۱۳۹۱ کل کشور، بالاخره تکلیف میزان درآمد حاصله از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در سال جاری را مشخص کردند.

 

به موجب مصوبه مجلس، درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در سال ۱۳۹۱ تا مبلغ ۶۶ هزار میلیارد تومان شامل موارد ذیل است:

الف - تا مبلغ ۵۶ هزار میلیارد تومان به صورت ماهانه و متوازن هر ماه متوسط مبلغ ۴ هزار و ۶۶۶ میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت‌های ماده یک قانون هدفمندسازی یارانه‌ها.

ب - تا مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان یارانه‌های نان، برق و سایر کالاها و خدمات مندرج در قانون بودجه.

 

به گزارش فارس، طبق این مصوبه مجلس، دولت مجاز شد در سال ۱۳۹۱ قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات مشمول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را مجددا اصلاح کرده و از این اصلاح قیمت‌ها در سال جاری تا مبلغ ۶۶ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند که ۵۶ هزار میلیارد تومان از این درآمد از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، نفت سفید، نفت کوره و سایر حامل‌های انرژی می‌شود.

 

در گام اول اجرای قانون یارانه‌ها، دولت ۵۴ هزار میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات درآمد کسب کرده بود و در فاز دوم اجرای این قانون، مجلس مجوز افزایش ۱۲ هزار میلیاردی درآمد اجرای قانون یارانه‌ها را صادر کرد.

 

مجلس از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح امروز را به بررسی موضوع نحوه اجرای فاز دوم قانون یارانه‌ها اختصاص داد و در این جلسه تعدادی از وکلای ملت پیشنهادات مختلفی را ارائه کردند که هیچ یک از این پیشنهادات به تصویب بهارستان‌نشینان نرسید.
 

ارسال به :