سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ -
- 22 Oct 2019
21 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ملاقات کوتاه مدت مهدی کروبی با خانواده
جـــرس: مهدی کروبی که همچنان به صورت انفرادی در حبس خانگی ماموران حکومتی به سر می برد، به مناسبت میلاد حضرت زهرا اجازه یافته با خانواده اش ملاقات کند. به گزارش سحام نیوز، کروبی که از ۱۵ ماه قبل در حبس خانگی است و حدود یک سال از این مدت را به تنهایی به سر برده، برای ساعاتی به منزل شخصی خود در جماران برده شده و توانسته است به طور محدود و زیر نظر ماموران امنیتی با همسر و فرزندان خود دیدار کند.

وی همچنین بعد از نزدیک به ۴۴۰ روز محرومیت از حقوق اولیه یک زندانی، اخیرا از امکان هواخوری و پیاده‌روزی بهره‌مند شده؛ پنجره های محل حبس ایشان برای دسترسی به هوای آزاد باز شده و قفل درب آپارتمان نیز گشوده شده است تا کروبی بتواند در محوطه پارکینگ ساختمان قدم بزند.


کروبی که همچنان در یک ساختمان مسکونی زیر نظر ماموران امنیتی و جدا از همسرش فاطمه کروبی در بازداشت خانگی است، به تازگی اجازه یافته است هفته ای دو بار با همسرش ملاقات داشته باشد.


اواخر سال گذشته و همزمان با انتخابات مجلس نهم، خانم کروبی از “بیش از سه ماه بی خبری” و اعلام نگرانی از وضعیت همسر خود خبر داده بود.


حبس انفرادی کروبی در مکانی غیر از منزل مسکونی خود، همواره موجب نگرانی خانواده درباره سلامتی ایشان بوده است.


گزارش مذکور می افزاید: خانواده مهدی کروبی امیدوارند که در صورت اصرارمقامات بر تداوم حبس غیر قانونی رهبران جنبش، لااقل کروبی بتواند در آینده ای نزدیک، دوران حبس خود را در منزل شخصی و در کنار همسرش بگذراند. اما این درخواست خانواده کروبی همواره با مخالفت مقامات روبه‌رو شده است و به رغم ادعاهای مقامات جمهوری اسلامی که ادعا می کنند موسوی و کروبی در منزل خود در حصر هستند، آقای کروبی نه تنها در منزل شخصی خود نیست، بلکه از حقوق اولیه یک متهم یا یک زندانی، نیز محروم بوده است.


گفتنی است، وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز بعد از پانزده ماه حصر خانگی، همچنان نامعلوم و نگران کننده است و در همین رابطه دختران آنها از محل قطعی نگهداری پدر و مادرشان ابراز بی اطلاعی و نگرانی کرده بودند.


ارسال به :