شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 21 Apr 2018
04 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
محسن رضایی: نامزدهای احتمالی ریاست‌جمهوری آینده را فاقد توانایی‌های لازم می‌دانم

جـــرس: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حتم بدانید برخلاف دوره‌های قبلی از هیچ نامزدی اعلام حمایت نمی‌كنم، چراكه نامزدهای احتمالی آینده را فاقد توانایی‌های لازم برای ایجاد تحولات مورد نظرم می‌دانم.


به گزارش ایسنا، محسن رضایی در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان علوم پزشكی تبریز با بیان این مطلب گفت: هنوز تا انتخابات ریاست‌جمهوری، وقت زیاد است و برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده تصمیم جدی و قاطع نگرفته‌ام.


محسن رضایی با رد هرگونه شایعه کناره‌گیری‌اش در دوره‌های قبلی به نفع نامزدهای انتخاباتی تصریح کرد: با صدور بیانیه‌ای یادآور شده بودم که من به نفع ملت ایران از رقابت‌های انتخاباتی كنار كشیدم.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در دوره قبلی نیز تا حدود یك ماه به آغاز انتخابات، هیچ تصمیمی برای نامزدی نداشتم؛ ولی با توجه به شرایط آن زمان تصمیم گرفتم وارد رقابت در عرصه انتخابات شوم.


رضایی با ادعای اینکه با صبر و حوصله وارد عرصه سیاسی كشور شده است، اظهار كرد: در این مسیر تمامی جوانب كار را سنجیده، با احتیاط جلو آمده‌ام و با قدرت نیز این مسیر را ادامه خواهم داد.


وی در ارزیابی خود از حوادث انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، با انتقاد از آنچه وی "زیر پا گذاشته شدن قانون" توسط معترضین خواند گفت: متاسفانه اعتراضات آن دوران به خوبی مدیریت نشد، خسارات زیادی را به كشور تحمیل كرد.


رضایی با اطلاق لفظ "فتنه" به اعتراضات حق طلبانه جنبش سبز، ادعا کرد که "فتنه‌های آن دوران دفن شده است، و نباید به دنبال آن بود، چرا كه هم اكنون ایران اسلامی به توسعه و سرعت در رشد اقتصادی و سیاسی نیازمند است و باید از گذشته ها برای عبرت‌آموزی جهت بالندگی آینده بهره جست."


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوالی در رابطه با اوضاع سیاسی سوریه مدعی شد: سوریه از خطر نجات پیدا کرد و این به این معنا نیست که دیگر به اصلاحات سیاسی نیاز ندارد.


وی در ارزیابی خود از اوضاع اقتصادی جامعه، خود را همانند سالهای گذشته به شدت طرفدار تغییر سیستم اقتصادی ایران از حالت كنونی به فدرالیسم منطقه‌ای معرفی کرد و یادآور شد: تحقق این ایده اقتصادی نه تنها برای کشور قدرت ایجاد می‌کند، بلکه ظرفیت‌های خاموش اقتصادی مناطق مختلف را به جنب و جوش می‌اندازد.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام معضلات و مشكلات امروز ایران از منظر اقتصادی را نشان دهنده لزوم تغییر در نظام اقتصادی كشور دانست و افزود: مدل فدرالیسم اقتصادی، قدرت سیاسی و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و معادلات بین‌المللی را چند برابر می‌كند.


رضایی با اشاره به پیشرفت‌ها و موفقیت‌های سیاسی ایران بعد از انقلاب اسلامی یادآور شد: این دلیل نمی‌شود كه از لحاظ اقتصادی نیز با موفقیت روبرو بوده ایم.


وی با اشاره به موج بیداری اسلامی در منطقه و جهان، ایران را الگوی این كشورها دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران جهت عملی كردن انتظارات این كشورها و پیوند آنها با ایران، باید علاوه بر عرصه های سیاسی از منظر اقتصادی نیز برای آنها الگو باشد و نحقق این امر، مستلزم برنامه و استراتژی مدون و قابل اجرا است.


رضایی در ادامه در پاسخ به این سوال که با اعمال و مدیریت فعلی آیا می‌توان به چشم‌انداز بیست ساله رسید، گفت: اساساً با ایده‌ها، شعارها و عمل‌ها در کشور یک فاصله وجود دارد به‌طوری‌که برای مردم نیز این سوءظن به‌وجود آمده است.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مذاکرات اتمی ابراز امیدواری کرد: با پیشرفت روند مذاکرات شاهد لغو بخش زیادی از تحریم‌ها باشیم که این امر به بهبود وضعیت اقتصادی و آرامش این بخش می‌انجامد و به بسیاری از مشکلات و موانع پیش‌رو پایان می‌دهد.


 

ارسال به :