یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 22 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وقتی احمد جنتی اقرار می کند که در انتخابات کاره ای نبوده است
وقتی احمد جنتی اقرار می کند که در انتخابات کاره ای نبوده است

 


جرس- شنیده های منابع خبری جرس در تهران حاکی از آن است که در انتخابات دور نهم مجلس در حوزه میاندوآب، تکاب و شاهین دژ اتفاق جالبی افتاده است. این حوزه انتخابیه دو نماینده دارد و در اثر مهندسی سپاه جای نفر دوم و سوم عوض شده است. در آنجا یک سردار سپاه به عنوان دومین نفر پیروز انتخابات اعلام می شود . پس از پیروزی با رقیبش - که نفر سوم اعلام شده بود و در واقع نماینده دوم این حوزه انتخابیه بوده است - تماس می‌گیرد و از وی حلالیت می‌طلبد و می‌گوید پس از برگزاری انتخابات به سایتهای شورای نگهبان و وزارت کشور رفته و مشاهده کرده که شما ۱۹ هزار رأی جلوتر از وی بوده اما پس از ساعتی آن ۱۹ هزار رأی جابجا شده و به نام من ثبت شده، چون وجدانم ناراحت بوده تصمیم گرفته حقیقت را به شما بگویم تا اگر کاری از دستتان برمی‌اید انجام دهید. خوشبختانه سپاهی پیروز ارقام را ثبت کرده بوده و نسخه‌ اولیه و ثانویه آن را پرینت گرفته به رقیبش می‌دهد.

نامزد محذوف به تهران می‌اید و به شورای نگهبان مراجعه می‌کند. احمد جنتی دبیر شورای نگهبان موضوع را بررسی می‌کند و متوجه می شود ادعای وی درست است و سپاهیانی که مدیریت واحد مربوطه را بر عهده داشته اند در آمار اعلام شده آرأی میاندوآب دست برده‌اند. البته نتیجه انتخابات میاندوآب به همان صورتی که سپاه مهندسی کرده بود باقی می ماند و نماینده واقعی مردم میاندوآب (علیرغم پی بردن دبیر شورای نگهبان) به عنوان نماینده مردم اعلام نمی شود

 

تنها نتیجه دادخواهی این نامزد میاندوآب این بوده است که احمد جنتی دبیر شورای نگهبان اقرار می کند: " در این انتخابات فهمیدم من هم کاره‌ای نیستم "


لازم به ذکر است که که در ویرایش نخست این خبر اشتباهاتی در گزارش برخی جزئیات اتفاق افتاده بود که که اکنون اصلاح شده است

 

ارسال به :