یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ -
- 21 Jan 2018
03 جمادى الأولى 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نامه جمعی از خانواده های شهدای کاشان به سپاه منطقه: علی مصلحی را آزاد کنید

جرس: جمعی از خانواده های شهدای کاشان در نامه ای سرگشاده خطاب به مسئولین سپاه این منطقه در اعتراض به بازداشت علی مصلحی، فعال سیاسی و فرهنگی و برادر بهیار شهید محمدحسین مصلحی، نوشته اند: تا دیر نشده، به دامان مردم بازگردید، دست از این اعمال منفعت طلبانه و عجولانه بر دارید، این برادر شهید را آزاد کنید تا بیش از این منفور روح شهدا و امام راحل قرار نگیرید.

به گزارش کلمه، علی مصلحی، روزنامه نگار روز چهارشنبه چهاردهم تیر ماه توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و کماکان از محل نگهداری و وضعیت وی خبری در دست نیست. وی از جمله فعالینی بود که همواره علی رغم فشارهای نهادهای امنیتی تحلیل هایش را در سایت های جنبش سبز منتشر می کرد.

متن این نامه که در اختیار کلمه قرار گرفته را با هم می خوانیم:

بسم رّب الشهدا و الصدیقین

سی و سه سال از انقلاب پرشور اسلامی و بیست و چهار سال از پایان جنگ تحمیلی گذشته است. این هر دو واقعه فرزندان عزیزی از این مرز و بوم را درپای خویش فدا کرده تا ضامن بقا و پایداری نظام جمهوری اسلامی باشد. فرزندان ما نیز در حماسه هشت سال دفاع مقدس، پا به پای تمامی مردم این سرزمین، مردانه ایستادند تا از شرف و حیثیت و ناموس ایران و اسلام عزی پاسداری کنند و فردایی آباد و آزاد را برای فرزندان خود و نسل های آینده ی این سرزمین رغم بزنند. اینک اما کسانی که از نردبان آن خون های مقدس بالا رفته اند، مزوّرانه آن را پایمال و پایکوب هوس ها و خودخواهی ها کرده اند و ما را بیش از پیش در برابر این پرسش قرار داده اند که به راستی فرزندانتان همین را می خواستند؟

افراطیون و تندروان سپاه این منطقه و مرکز اطلاعات آن نیز سال های سال است با نگاه گزینشی به خانواده شهدا می نگرند و در دو سال اخیر ابزار سرکوب و وحشت را در این منطقه، مستقر و فراگیر کرده اند. پس از برخورد شدید و امنیتی با هیئت محبان اهل بیت (ع)، متشکل از خانواده های شهدا، جانبازان و همرزمان آن ها که معترض به تقلب انتخاباتی بودند؛ پس از تهدید و ارعاب خانواده های شهدا از حضور در تجمعات و اعتراض های بعد از انتخابات؛پس از اخراج برخی از فرزندان و یادگاران شهدا از مشاغل اداری و دولتی؛ پس از تعطیلی جلسه ی زیارت عاشورا که یادگار شهدا و جهادگران این خطّه بود؛ پس از طرد و حذف ایثارگران و جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس از فعالیت های اجتماعی و مذهبی؛ اینک پروژه ی ننگین خود را تکمیل کرده و دست تعرض به یادگاران و خانواده های شهدا گشوده اند. مخبران و مامورین اطلاعاتی این نهاد روز چهارشنبه مصادف با شب میلاد امام منتقم (عج) علی مصلحی، برادر بهیار شهید محمدحسین مصلحی را در اقدامی موهن ربوده اند تا به زعم خود با اِعمال سیاست النصر بالرّعب، به خفقان موجود شدت ببخشند و صدای استمداد، حق خواهی و آگاهی دهی خانواده های شهدا را در گلو خفه کنند. این اقدامات در زمانی صورت می گیرد که بیش از هر وقت دیگری می توان نتیجه سیاست های خشونت طلبانه این افراد را در عرصه حاکمیت مشاهده کرد.

پس تا دیر نشده است، به دامان مردم بازگردید، دست از این اعمال منفعت طلبانه و عجولانه بر دارید، این برادر شهید را آزاد کنید تا بیش از این منفور روح شهدا و امام راحل قرار نگیرید.

فاعتبروا یا اولی الابصار

جمعی از خانواده های شهدای کاشان 

ارسال به :