سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ -
- 12 Nov 2019
13 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اعمال محدوديت حضور اتباع افغان در 2 استان‌ مازندران وهرمزگان

جرس: مديركل امور اتباع وزارت كشور با اعلام اعمال محدوديت حضور افغان هاي مجاز و غيرمجاز در استان‌هاي مازندران و هرمزگان، گفت:‌ درخواست‌هايي نيز براي اعمال محدوديت به حضور افغان‌ها با توجه به اتفاقات اخير رخ داده در استان يزد، از سوي استان يزد و نيز استان كرمان داشته‌ايم.

تهوري در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: محدود كردن و يا گشايش براي حضور افغان‌ها در استان‌ها اتفاقي است كه بر اساس پارامترهايي نظير بحث معيشت، اشتغال و كار،‌ تورم و بيكاري و غيره از سوي مديران استان‌ها اتخاذ مي‌شود.

وي افزود: بر همين اساس در سال گذشته درخواست‌هايي از سوي استان مازندران و هرمزگان براي اعمال محدوديت ارائه شد كه مقدمات آن انجام و در سال جاري اجرا مي‌شود.

مديركل امور اتباع وزارت كشور در ادامه عنوان كرد: امسال برنامه خاصي براي اين موضوع نداريم، اما درخواست‌هايي از سوي استان‌ها براي ممنوعيت بكارگيري افغانها در برخي شهرها و حتي لغو ممنوعيت اين امر در شهرهاي ديگر را داشته‌ايم.

تهوري در ادامه با اشاره به اظهاراتي كه در برخي مواقع از سوي مسئولان استان‌ها عنوان مي‌شود نيز گفت: آنچه خط مشي رسمي كشور است، از سوي مجموعه وزارت كشور اعلام مي‌شود و يا در وزارت امور خارجه درباره آن تصميم گرفته مي‌شود و اظهارات مسئولان استان‌ها، اظهاراتي منطقه‌اي است كه گاه باعث سوء استفاده دشمن هم مي‌شود.

وي تصريح كرد: استفاده از تمام پارك‌ها و بوستان‌ها در كشور براي تمام اتباع و پناهندگان مجاز است و موضوع "پارك صفه" اصفهان موضوعي امنيتي بود، چرا كه سالانه اتباع غيرمجاز افغان در روز 13 فروردين به مناسبت ورود محمود افغان در اين منطقه گردهم آمده و اين روز را گرامي مي‌داشتند و البته اين اظهار نظر مسئول مربوطه مورد تاييد ما نيست.

مديركل امور اتباع وزارت كشور در پايان تاكيد كرد: استفاده از تمام امكانات فرهنگي تفريحي براي پناهندگان و اتباع مجاز در همه نقاط كشور آزاد است. 

ارسال به :