یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
27 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تابش: شرايط حاضر را برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات رياست‌جمهوری فراهم نمی‌بينم

جرس: محمدرضا تابش مي گويد: مشکل اصلاحات رهبري نيست بلکه مشکل اين جريان اين است که زمينه حضور اصلاح طلبان در عرصه سياسي کشور فراهم نيست.

وی در گفتگو با آريا تاکيد مي‌کند: اصلاح طلبان براي رهبري خود مشکلي ندارند در واقع اگر حاکميت شرايط را فراهم کند ، اصلاح طلبان در انتخابات رياست جمهوري يازدهم حضور خواهند داشت و بر سر ليدري نيز اتفاق نظر خواهند داشت.

نماينده مجلس نهم درباره رهبري خاتمي و عبدالله نوري بر جريان اصلاحات مي افزايد: بايد ديد کدام يک از گزينه هاي مطرح شده براي رهبري جريان اصلاحات از مقبوليت و محبوبيت مردمي بيشتري برخوردارند لذا هر کس مقبوليت بيشتري داشت بهتر مي تواند اين جريان را رهبري کند .

وي با تاکيد بر اين مطلب که شرايط حاضر را براي حضور اصلاح طلبان در انتخابات رياست جمهوري فراهم نمي بينم،ابراز عقيده کرد: در واقع بايد شرايطي فراهم شود که شخصيت هاي اصلاح طلب بتوانند وارد فعاليت هاي انتخاباتي شوند همچنين شرايط براي فعاليت رسانه هاي اصلاح طلب نيز بايد فراهم شود به طوري که در مظان اتهام قرار نگيرند و مطالب خود را بتوانند آزادانه مطرح کنند. زيرا تشکل هاي مردمي و صنفي اين طيف نمي توانند فعاليت کنند و حتي هنرمندان اصلاح طلب نيز محدويت هايي براي فعاليت دارند در واقع بايد شرايطي فراهم شود که اصلاح طلبان پس از برگزاري ميتينگ هاي انتخاباتي از امنيت برخوردار باشند و پس از جلساتشان انگ نخورند و تهديد نشوند.

تابش درباره نزديکي هاشمي رفسنجاني با اصلاح طلبان خاطرنشان مي کند:هاشمي رفسنجاني شخصي تاثير گذار و موثر در طول انقلاب اسلامي بوده است و در بين گارگزاران و مردم از موقعيت خوبي برخوردار است البته درست است که اخيرا مواضع ايشان به مواضع اصلاح طلبان نزديک بوده است اما اينگونه نيست که ايشان رهبر اصلاح طلبان شود در واقع شخصيت ايشان محترم است و حضور ايشان مي تواند در صحنه سياسي کشور بسيار کارساز باشد، البته به شرط اينکه محدويت هايي که براي هاشمي نيز وجود دارد برداشته شود اما همانطور که اشاره کردم آقاي هاشمي رفسنجاني نمي تواند رهبراصلاح طلبان شود و نمي توان از ايشان هم انتظار داشت که يک اصلاح طلب تمام عيار باشد .

اين نماينده اصلاح طلب درباره ائتلاف ميان اصلاح طلبان و اصولگرايان اظهار مي دارد:مشي اصلاح طلبان به عنوان يک جبهه سياسي اين نيست که با طيف اصولگرايان ائتلاف کند زيرا هر حزب مرامنامه و اساسنامه اي دارد که در جهت تحقق برنامه هاي خويش تلاش مي کند لذا ائتلاف براي حمايت تشکيلاتي اصلاح طلبان از نامزد اصولگرا را بعيد مي دانم.

وي با تاکيد بر اين مطلب که اصلاح طلبان مي توانند به صورت فردي از يک نامزد اصولگرا حمايت کنند ،مي افزايد:اما اينکه اصلاح طلبان بخواهند به صورت تشکيلاتي از نامزدهاي اصولگرا مثل ناطق نوري حمايت کنند با تمام احترامي که براي ايشان قائل هستم اينگونه نخواهد بود که مجموعه اصلاح طلبان و تشکيلات اين طيف از ناطق نوري حمايت کنند .

تابش درباره احتمال کانديداتوري خاتمي در انتخابات رياست جمهوري يازدهم نيز تصريح مي کند:خاتمي در بين نيروهاي ارزشي و روشنفکر بيش از ديگران مقبوليت و محبوبيت دارد در واقع با توجه به محبوبيت مردمي که ايشان دارند در صورت کانديداتوري موفق خواهند بود اما بعيد مي دانم شخص آقاي خاتمي تمايلي براي کانديداتوري رياست جمهوري يازدهم داشته باشد.
 

ارسال به :