دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ -
- 24 Feb 2020
29 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
روح‌الامینی: برای برگزاری دادگاه کهریزک روزشماری می‌کنم
 جـــرس: عبدالحسین روح‌الامینی پدر یکی از قربانیان بازداشتگاه کهریزک در حاشیه سومین سالگرد قربانیان این حادثه در جمع خبرنگاران گفت: پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص پرونده کهریزک هنوز ادامه دارد.

 

به گزارش ایسنا، وی افزود: در مراسم هفته قوه قضائیه که در مشهد برگزار شد، بنده گلایه هر سه خانواده را در خصوص رسیدگی به پرونده سه قاضی کهریزک خدمت رهبری و مقامات قضایی رساندم.


وی درباره اظهارات محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در خصوص قرار داشتن پرونده مرتضوی در وضعیت ابهام اظهار داشت: بهتر است در این خصوص از خود ایشان سؤال کنید. زیرا بنده کار‌شناس سیاسی نیستم.


روح‌الامینی خاطرنشان کرد: خانواده‌های این سه قربانی گلایه خود از بخش آخر رسیدگی به پرونده این سه قاضی به مقامات قضایی و رهبری اطلاع دادند و ما امیدواریم در آینده نزدیک دادگاه برگزار شود.


وی تصریح کرد: روزشماری می‌کنیم تا دادگاه رسیدگی به این پرونده برگزار شود.

 

گفتنی است،  مراسم سومین سالگرد درگذشت سه تن از کشته شدگان بازداشتگاه کهریزک؛ محسن روح‌الامینی، محمد کامرانی و امیر جوادی‌فر؛ پنجشنبه شب در مسجد نور تهران برگزار شد.

 

در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری، گروهی از بازداشت شدگان، از جمله امیر جوادی فر، محسن روح الامینی و محمد کامرانی پس از بازداشت به زندان کهریزک منتقل و پس از سه روز به گواهی پزشکی قانونی بر اثر ضربات وارده به نسوج نرم و شرایط بد نگهداری جان باختند. با واکاوی بیشتر دلیل کشته شدن آنها توسط سازمان قضایی نیروهای مسلح دو تن از مباشران انتظامی به اعدام محکوم شدند و حکم چندین نفر دیگر هم توسط دیوان عالی کشور تایید شده است.

 

با گذشت چندین سال از شکایت خانواده کشته شدگان جنایت کهریزک از قضات پرونده تاکنون حکمی از سوی قوه قضاییه برای آنان صادر نشده است و خانواده این سه نفر همچنان در آرزوی محاکمه قضات متخلف هستند.


  

ارسال به :