دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 30 Mar 2020
04 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فعالان فرهنگی با احکام سنگین در بند ۳۵۰ اوین
جرس: تا کنون ۱۸ تن از اعضای انجمن فرهنگی فرزندان ایران بزرگ دستگیر شده اند که ۹ تن از آنها در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی توسط قاضی پیرعباسی به احکام سنگین محکوم شدند و در پایان شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر قاضی موحدی نیز این احکام را تایید کرد.  

 

به گزارش کلمه، اعضای این انجمن که در جریان اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ حمایت خود را از جنبش سبز اعلام کرده بودند از بهمن ۸۸ تاکنون مورد تهدید و بازداشت های پی در پی از سوی ماموران اطلاعاتی و امنیتی قرار گرفته اند.

 

این انجمن از سال ۱۳۸۴ با هدف حفظ تمامیت ارضی و میراث فرهنگی کشور و برگزاری جشن ها و مناسبت های ملی فعالیت های خود را آغاز کرده است.

 

اعضای زندانی این انجمن در بند ۳۵۰ مهدی کوهکن، محسن صادقی نور، محسن جوادی افضلی، ابوالفضل شاه پری، ابراهیم بابایی، محمدجوادشاه پری، مجتبی احمدی و ناصرآذرنیا هستند.

 

ابراهیم بابایی ۶ سال و ۶ ماه حبس تغزیزی با ۷۴ ضربه شلاق و ۳۰۰ هزار تومان جزای نقدی، محسن صادقی نور ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیزی با ۷۴ ضربه شلاق و ۱۰۰ هزار تومان جزای نقدی، مهدی کوهکن ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیزی با ۱۴۸ ضربه شلاقو ۵۰۰ هزار تومان جزای نقدی، محسن جوادی افضلی ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری با ۷۴ ضربه شلاق، ناصر آذرنیا ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری با ۷۴ ضربه شلاق، مجتبی احمدی ۶ سال حبس تعزیزی، ابوالفضل شاه پری ۲ سال و ۶ ماه چبس تعزیری با ۷۴ ضربه شلاق، محمد جواد شاه پری ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری با ۷۴ ضربه شلاق و عارف درویش یک سال حبس تعزیری و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان جزای نقدی احکام این فعالان فرهنگی است.

 

بر اساس این گزارش، عارف درویش روزنامه نگار و دبیر این انجمن فرهنگی نیز با پایان یافتن یک سال حکم تعزیری خود در تیرماه امسال آزاد خواهد شد. 

ارسال به :