شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
15 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ورود سالیانه ۸۰۰ هزار نفر به زندان‌های کشور

جـــرس: یک مقام ارشد قضایی با بیان اینکه میزان جرم با زندانی کردن مهار نمی‏‌شود، از ورود سالیانه ۸۰۰ هزار نفر به زندان‌های کشور خبر داد.


به گزارش ایسنا، جعفر بدری، رییس ‏کل دادگستری استان لرستان طی سخنانی در مراسم جشن گلریزان زندانیان استان لرستان تصریح کرد: مشکل زندانیان از زمان تشکیل زندان‌ها در تمام دنیا به وجود آمده زیرا با ورود زندانی به زندان اعضای خانواده این فرد دچار آسیب می‏‌شوند.


وی با بیان اینکه ۴۵۰۰ نفر در زندان‌های استان لرستان به سر می‏‌برند، ادامه داد: "یکی از سیاست‌های دستگاه قضایی در خصوص زندانیان این است که مجازات زندان را به حداقل برساند زیرا هرساله ۸۰۰ هزار نفر وارد زندان‌های کشور می‏‌شوند."


رییس‎ شورای قضایی استان لرستان افزود: زندان، راه حل مشکل نیست و هیچ وقت نتوانسته‏‌ایم با زندان جرم را مهار کنیم زیرا اگر این امر نتیجه‏‌بخش بود تا کنون آمار زندانیان مواد مخدر کاهش می‏‌یافت.


بدری اظهار کرد: متاسفانه یکی از مشکلات و دغدغه‌های جامعه ما این است که می‏‌خواهیم جرم را با زندانی کردن مهار کنیم در صورتی که ورود افراد به زندان، خود منجر به تولید جرم می‏‌شود.


گفتنی است، اواخر سال ۸۹ غلامحسین اسماعیلی، رئیس وقت سازمان زندانهای کشور اعلام کرده بود که آمار زندانیان کشور ۲۲۰ هزار نفر شده و این آمار نسبت به سال ۸۸ افزایش ۵۵ هزار نفری داشته است. یعنی در سالهای ۸۸ تا اواخر ۸۹ روزانه ۱۰۰ نفر وارد زندان شده اند. این در حالی است که ظرفیت پذیرش زندانهای کشور تنها ۸۵ هزار زندانی است.


دو هفته پیش نیز، غلامرضا سعیدی قائم مقام وزیردادگستری اعلام کرده بود تعداد زندانیان کشور ۲۵۰ هزار نفر است یعنی بیش از ۳۰ هزار زندانی در مدت یک سال و نیم گذشته تاکنون به تعداد زندانیان افزوده شده است.
 

ارسال به :