پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ -
- 14 Nov 2019
15 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
عقب نشینی سه روزه دولت برای تغییر نرخ ارز دولتی

جـــرس: مسئولین دولتی از عقب نشینی دولت برای تغییر نرخ ارز خبر می دهند.محمود بهمنی، رئیس کل بانک مرکزی، شنبه گذشته با اعلام این که ارز تا ۱۰ روز آینده تک‌نرخی خواهد شد، از قطعی شدن تغییر نرخ ارز مرجع ۱۲۲۶ تومانی خبرداده بود اما امروز سخنان مسئولین دولتی حکایت از عقب نشینی دولت برای اجرای این طرح دارد.


سایت ندای سبز آزادی طی گزارشی نوشته: پس از اعلام تغییر نرخ ارز دلار دوباره دچار شوک ناگهانی شد و قیمت دلار به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان نیز رسید.پس از این اتفاقات امروز اخباری درباره تصمیم جدید مشترک ارزی دولت و مجلس مبنی بر منتفی شدن تغییر نرخ ارز مرجع منتشر شد.


محمدرضافرزین رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی و دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها دراین باره به خبرگزاری مهر گفت: دولت برنامه‌ای برای تغییر نرخ ارز مرجع ندارد. در ادامه مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت و غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس این خبر را تائید کردند.


غلامرضا مصباحی مقدم،رئیس کمیسیون برنامه و بودجه از تصمیم دیروز کارگروه ویژه ارزی برای عدم تغییر نرخ ۱۲۲۶ تومانی ارز مرجع خبر داد و گفت: قرار شد نرخ دوم ارز در بورس بر اثر عرضه و تقاضا کشف و نیز دلالی ارز حذف شود.


وی در گفتگو با فارس تصریح کرد: هنوز تصمیم نهایی در این زمینه گرفته نشده، ولی نرخ مرجع برای کالاهای ضروری و اساسی همان ۱۲۲۶ تومان بدون تغییر خواهد بود. این کالاها شامل دارو و مواد غذایی مورد نیاز مردم است که البته معلوم نیست آیا مواد اولیه کارخانه‌ها هم جزء کالای ضروری به شمار برود یا نه.
 

ارسال به :