یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ -
- 19 Jan 2020
23 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تداوم سکوت احمد نژاد درباره زلزله آذربایجان/ پیام تسلیت برای درگذشت مادر رئیس‌جمهور سیرالئون

جـــرس: در حالی که با گذشت سه روز از زلزله آذربایجان شرقی که صدها کشته و هزاران مجروح و دهها هزار آوار بر جا گذاشته، رئیس دولت با بی اعتنایی به وضعیت بحرانی مردم به عربستان سفر کرده و حتی از انتشار یک پیام تسلیت خشک و خالی هم دریغ کرده؛ ساعتی پیش رسانه های دولتی خبر دادند که او برای درگذشت مادر رییس جمهور سیرالئون پیام صادر کرده است.


به گزارش کلمه، این رفتار توهین آمیز در حالی است که معمولا سران دولت ها در کشورهای مختلف در حوادثی حتی به مراتب محدودتر، سعی می کنند در کنار مردم خود باشند و درد آنها را تسکین ببخشند.اما ابتدا رسانه انحصاری صداوسیما و سپس دولت احمدی نژاد با بی اعتنایی و رفتار توهین آمیز، کارنامه تاسف باری از خود در این حادثه بر جا گذاشتند.


در پیام تسلیت احمدی نژاد به رئیس جمهوری سیرالئون که در سایت ریاست جمهوری منتشر شده، آمده است: در گذشت مادام آلیس روزالین کروما، مادر گرامی‌تان را که معلمی سختکوش و دلسوز بود، به جنابعالی، دولت و ملت سیرالئون تسلیت می‌گویم. ضمن ابراز همدردی با جنابعالی و ملت سیرالئون، از خداوند متعال غفران و رحمت الهی برای آن مرحومه، صبر و شکیبایی بازماندگان و سربلندی و شادکامی دولت و ملت سیرالئون را مسألت دارم.


اما احمدی نژاد برای مردم آذربایجان حتی در حد این چند خط هم ارزش قائل نبود و تنها دولت در روز دوم پیامی در این باره منتشر کرد؛ آن هم پیامی که نه با امضای دولت یا هیات وزیران، بلکه با امضای اعضای دولت منتشر شد تا کم توجهی به زلزله زدگان را به حد اعلا برساند؛ رفتاری که دیروز با سخنان بیهوده معاون اول وی مبنی بر ساختن دوباره مناطق زلزله ظرف دو ماه! تکمیل شد و اکنون با پیام تسلیت احمدی نژاد برای درگذشت مادر یک رئیس جمهور در عین سکوتش درباره قربانیان زلزله اخیر، از مرحله بی شرمی هم گذشته است.

 

ارسال به :