شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ -
- 19 Oct 2019
18 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
حضور 110 هزار نفر از پرسنل ناجا در تأمین امنیت اجلاس غیرمتعهدها

جرس: جانشین فرمانده ناجا از حضور 110 هزار نفر از پرسنل نیروی انتظامی در مأموریت تأمین امنیت اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد خبر داد.


به گزارش فارس، سردار احمدرضا رادان فرمانده قرارگاه امام علی در رزمایش آغاز عملیات اجرایی تأمین نظم و امنیت اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد گفت: حضور سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد نشان از وجود امنیت در میهن اسلامی ما است که نیروی انتظامی در تأمین امنیت این اجلاس نقش اساسی برعهده دارد.

 

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در تأمین امنیت این اجلاس اظهار داشت: آغاز تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای تأمین امنیت این اجلاس با تشکیل قرارگاه امام علی(ع) از زمان ابلاغ برگزاری این اجلاس در کشورمان آغاز شد.

 

رادان با اشاره به تشکیل کمیته‌های 14 گانه و دو قرارگاه حفاظت از شخصیت‌ها و حفاظت از تهران گفت: پلیس ضمن دریافت حکم، همراهی و هم‌پوشانی کاملی را با قرارگاه نبی اکرم(ص) و ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و وزارت کشور انجام داده است.

 

وی ادامه داد: برنامه‌‌هایی برای تأمین امنیت اجلاس در سطح تهران، استان‌های همجوار با تهران و مناطق مرکزی پیش‌بینی شده است به طوری که در سطح شهر تهران 4 حلقه امنیتی تشکیل شده است.

 

جانشین فرماندهی ناجا از تشدید اقدامات کنترلی در مرزهای شمال غربی و جنوب شرقی کشور خبر داد و گفت: ایجاد ایست‌های بازرسی موقت در استان‌ها، به ویژه استان‌های منتهی به تهران از جمله مهمترین فعالیت‌های ناجا محسوب می‌شود که هم اکنون 360 ایستگاه بازرسی در سطح شهر تهران فعال شده است که 200 ایستگاه بازرسی تحت نظر قرارگاه امنیت پلیس و 160 ایستگاه تحت کنترل بسیج سپاه پاسداران است.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی امام علی گفت: آمادگی لازم برای پوشش‌دهی در استان‌هایی که قرار است شخصیت‌های حاضر در اجلاس به آنجا سفر کنند فراهم شده است.

 

رادان در ادامه سخنان خود از تقویت پلیس راهور برای همراهی مردم در سفرهای برون شهری خبر داد و گفت: افزایش گشت‌ها و مراقبت‌های هوایی در مرزها، کویر و آسمان تهران در دستور کار قرار دارد و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تصویب سامانه‌های ارتباطی پایش تصویری به صورت کامل در تهران انجام می‌شود.

 

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به این مطلب که در مأموریت تأمین نظم و امنیت 110 هزار نفر از پرسنل ناجا حضور خواهند داشت گفت: 2900 دستگاه خودرو و 2500 موتورسیکلت به صورت گشت و به صورت مستقیم وظیفه تأمین امنیت اجلاس را برعهده دارند.

 

وی از وجود 850 تیم انتظامی- امنیتی متشکل از تیم‌های راهور و یگان‌های مرزبانی به صورت احتیاط خبر داد و گفت: هم اکنون پلیس در آمادگی کامل قرار دارد تا نمایندگان کشورها که قرار است در تهران حضور پیدا کنند دغدغه خاصی نداشته باشند. 

ارسال به :