دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 23 Apr 2018
07 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دفتر مشاور رهبر جمهوری اسلامی، اظهارات سخنگوی سازمان ملل را تکذیب کرد

جـــرس: دفتر علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی در امور بین‌الملل، طی بیانیه‌ای اعلام کرد: "آنچه دکتر ولایتی از سخنان بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در جلسه‌ی دیدار وی با رهبری نقل کرده است، برگرفته از سخنان شخص بان کی مون می‌باشد و طبیعتاً اسناد صوتی و تصویری این جلسه که با حضور خبرنگاران برگزار شد، موجود است."


پیش از این خبرگزاری فارس به نقل از ولایتی نوشته بود که دبیرکل سازمان ملل در دیدار اخیر خود با آقای خامنه‌ای او را "رهبر دینی جهان اسلام" نامیده است. این اظهارات از سوی مارتین نسیرکی، سخنگوی بان کی مون، به شدت تکذیب شد.


بنا بر اطلاعیه‌ی دفتر ولایتی، دبیرکل سازمان ملل در دیدار یادشده آقای خامنه‌ای را "به عنوان رهبر معظم و همچنین رهبر مذهبی نه تنها ایران بلکه این منطقه" خطاب قرار داده است.


به گزارش خبرگزاری آلمان، در حالیکه خبرگزاری‌های داخلی ایران تلاش در مثبت جلوه دادن اظهارات دبیر کل سازمان ملل داشتند، خبرگزاری ها نشست وی با آقای خامنه‌ای را به "دوئل" بین او و رهبر جمهوری اسلامی تعبیر کرده بودند.


بان کی مون در حاشیه‌ی شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کرد و نگرانی های خود از وضعیت حقوق بشر و مسئله اتمی ایران بیان داشت.
 

ارسال به :