چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ -
- 22 Jan 2020
25 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان: صدور احکام اعدام برای فعالان کرد را متوقف کنید

جرس: دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با صدور اطلاعیه ای نگرانی خود را از موج جدید صدور احکام اعدام برای فعالان کرد اعلام کرد.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان بر این باور است که "با توجه به اینکه تمام احزاب کردستانی در چند سال اخیر مشی مبارزه مسلحانه برای دستیابی به حقوق ملی و انسانی خود را بطور کامل کنار گذاشته و به فعالیت سیاسی روی آورده اند صدور احکام اعدام چه مبنای حقوقی و قانونی میتواند داشته باشد."


متن کامل این اطلاعیه به این شرح است:

موج جدید صدور احکام اعدام برای فعالان کرد به اتهام محاربه از طریق ارتباط و همکاری با احزاب کرد که هیچگونه مبنای قانونی ،حقوقی وانسانی ندارد بر نگرانی های ما افزوده است .

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان بر این باور است ،با توجه به اینکه تمام احزاب کردستانی در چند سال اخیر مشی مبارزه مسلحانه برای دستیابی به حقوق ملی و انسانی خود را بطور کامل کنار گذاشته و به فعالیت سیاسی روی آورده اند صدور احکام اعدام چه مبنای حقوقی و قانونی میتواند داشته باشد.

لذا ما نگرانی و تاسف شدید خود را از صدور احکام اعدام برای آقایان سامان نسیم و منصور آروند به اتهام محاربه از طریق ارتباط و همکاری با احزاب کرد اعلام میداریم و امیدواریم نسبت به صدور این احکام تجدید نظر صورت گیرد.

دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

یکشنبه 16سبتامبر 2012
 

ارسال به :