چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ -
- 16 Oct 2019
15 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
احتمال برکناری تیم اقتصادی دولت و همزمان طرح عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد توسط مجلس

جـــرس: همزمان با شدت یافتن انتقادات به دولت دهم، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه سوء تدبیر، نادانی، کم تجربگی و به بازی نگرفتن افراد با تجربه در دولت موجب کاهش ارزش پول ملی شده است، گفت: اگر لازم باشد تیم اقتصادی دولت را برکنار کنیم، مجلس پای این امر ایستاده است و غربی ها بدانند که نقش تحریم ها در اتفاقات افتاده ناچیز است.


به گزارش مهر، عوض حیدرپور، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ادعای آمریکا و اسرائیل مبنی بر تأثیرگذاری تحریم ها بر اقتصاد ایران پس از نشست خبری رئیس دولت گفت: اقتصاد ما در شرایط سختی قرار دارد و عوامل بسیار متعددی در این زمینه دخیل هستند که همه این عوامل نیز مربوط به این دولت نمی شوند.


حیدرپور تصریح کرد: بخشی از این عوامل به قبل از پیروزی انقلاب، قسمتی به بعد از انقلاب، ساختارهای اقتصادی ، جنگ و پیشرفت و توسعه ای که شروع کرده ایم بازمی گردد.


به گفته این نماینده مجلس، آنچه که اکنون و به ویژه در دولت دهم به این موضوع اضافه شده است، سوء تدبیر و مدیریت است که این فرآیندها به دلیل نادانی، کم تجربگی و به بازی نگرفتن افراد با تجربه سرعت بیشتری به خود گرفته است.


وی اظهار عقیده کرد: البته تحریم ها هم در شرایط اقتصادی کنونی تأثیر گذاشته است اما نقش تحریم ها آنقدر زیاد نبوده که سوءرفتار و اقداماتی از این دست نقش داشته است.


حیدر پور خاطر نشان کرد: اگر غربی ها گمان می کنند که تحریم بوده است که شرایط اقتصادی را سخت کرده ، فکر غلطی دارند؛ ما مشکلات را می دانیم و قطعا آنها را رفع خواهیم کرد.


وی افزود: اگر لازم باشد تیم اقتصادی دولت را برکنار کنیم، مجلس پای این امر ایستاده است و غربی ها بدانند که نقش تحریم ها در اتفاقات افتاده ناچیز است.


حیدر پور با بیان اینکه جمهوری اسلامی رو به پیشرفت و توسعه است، درباره سخنان رئیس دولت در نشست خبری درباره وضعیت اقتصادی و نقش تحریم ها گفت: احمدی نژاد باید خود را آنالیز کند؛ حرف های خود و واکنش های غرب را تحلیل کند و خود را از مشورت خوب و اقتصاددان ها محروم نکند.


وی تأکید کرد: احمدی نژاد حلقه ای را به دور خود درست کرده و خودش را از نظر کارشناسی و افراد خبره محروم کرده و فکر می کند ذوالفنون است.


همزمان موسی الرضا ثروتی، یکی از نمایندگان سوال کننده از احمدی نژاد می گوید: اگر آقای او به سوالات نمایندگان بد جواب بدهد، ممکن است نمایندگان به عدم کفایت سیاسی هم فکر کنند. یک بار عدم کفایت سیاسی ایشان در زمان خانه نشینی آقای احمدی نژاد در مجلس هشتم امضا شد و به حد نصاب هم رسید ولی چون وی فردای آن روز به سر کار برگشت، مساله منتفی شد.


به گزارش خبرآنلاین، ثروتی گفته است: "این بار با قبل فرق می کند. بار قبل که احمدی نژاد به مجلس آمد ما به ایشان احترام گذاشتیم، ولی این سری مثل قبل صحبت نمی کنیم. این بار بدون رودربایستی صحبت می کنیم تا ایشان دیگر جرات نکند با آن ادبیات صحبت کند. وقتی وی حرمت خود و نظام و نماینده ها را نگه نمی دارد، باید به زبان خودش با او صحبت کرد."
 

ارسال به :