شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ -
- 19 Oct 2019
18 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
عبدالناصر مهیمنی، روزنامه نگار محبوس به مرخصی آمد

جـــرس: عبدالناصر مهیمنی، رییس خانه مطبوعات استان گلستان که روز بیست و پنجم مهرماه در تهران و در منزل فرزند دانشجوی خود بازداشت شده و دست به اعتصاب غذا زده بود، به مرخصی آمد.


به گزارش کلمه، عبدالناصر مهیمنی روزنامه نگار و عضو پیشین علی البدل شورای شهر گرگان که در زندان امیرآباد گرگان محبوس بود عصر روز گذشته، سه شنبه، به مرخصی آمد.


مهیمنی، پس از بازداشت خود در بیست و پنجم مهرماه امسال دست به اعتصاب غذا زد که حدود ۱۲ روز طول کشید و منجر به وضعیت وخیم جسمی وی و انتقالش به بهداری زندان امیرآباد گرگان شد.


مهیمنی، عضو پیشین علی البدل شورای شهرگرگان است که پیش از این نیز در ۲۴ بهمن سال ۱۳۸۹ در گرگان بازداشت شده بود و بیش از ده روز در زندان انفرادی به صورت غیرقانونی نگه داشته شد. اتهام وی اقدام علیه امنیت ملی بوده است.


بازداشت دوم وی در حالی صورت گرفته بود که وی در سفر در تهران به سر می برد و برای بازدید از فرزندان دانشجوی خود در منزل شخصی آنها بود، با هجوم و توهین ماموران امنیتی مواجه شد. بنا به گفته نزدیکان، زمانی که وی و خانواده به استراحت در منزل مشغول بودند، ماموران علی رغم مخالفت خانواده و همسر وی به طور غیرقانونی به منزل وارد شده و با توهین و ارعاب اقدام به انتقال وی به زندان اوین در تهران کردند.


وی پس از یک روز به زندان امیرآباد گرگان منتقل شد تا ادامه حبس خود را در آنجا بگذراند.


عبدالناصر مهیمنی، معلم با سابقه زبان انگلیسی، کارمند سابق صدا و سیمای گرگان، رییس خانه مطبوعات استان گلستان و عضو پیشین علی البدل شورای شهر گرگان بوده است.

 

ارسال به :