سه‌شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 24 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پاسخ دندان شکن احمدی نژاد به هشدار خامنه ای
پاسخ دندان شکن احمدی نژاد به هشدار خامنه ای
این نامه شاهکار احمدی نژاد است. او در یک ان دستمزد همه ی زحمات آقای خامنه ای را کف دست او می گزارد.


پس از برادارن لاریجانی، بالاخره احمدی نژاد هم به هشدار آقای خامنه ای پاسخ داد، اما اگر بنا به ادبیات انقلاب دهه ی شصت که هنوز هم مورد علاقه ی کسانی چون حسین شریعتمداری و حلقه ی رهبری است، جواب احمدی نژاد را به آقای خامنه ای یک پاسخ دندان شکن بنامیم، پر بی ربط نگفته ایم.

به نظرم برای نخستین بار، یکی از نامه های احمدی نژاد این ارزش را دارد که به تک تک اجزا ان پرداخته شود، باشد که موجب عبرت اقتدارگریان و طرفداران قدرت مطلقه شود.

احمدی نژاد در این نامه،  ابتدا عید غدیر را تبریک می گوید و سپس از "توجه هوشمندانه ی" آقای خامنه ای به "ضرورت حفظ وحدت" در این شرایط خطیر سپاسگزاری می کند. احتمالاً منظور دقیق احمدی نژاد این است که شخص آقای خامنه ای را نیز به ضرورت حفظ این وحدت رهنمون سازد.

در بند دوم نامه، احمدی نژاد از این تذکر به موقع ""مانند همیشه !" استقبال می کند که اگر مخاطب اصلی هشدار اقای خامنه ای را احمدی نژاد بدانیم، معنایی جز عدم استقبال ندارد!

در بند سوم، احمدی نژاد برخلاف سیاست های رایج آقای خامنه ای، می نویسد "ملت و حکومت در فشارند". سپس ادامه می دهد که او و همکارانش " براي كاهش فشار بر مردم و پيشبرد امور كشور تمام توان خود را به طور شبانه روزي به كار بسته ايم " اما ادامه می دهد که "ابعاد مسئله و اهميت موضوع مستلزم حضور همه قوا و مسئوليت پذيري و همكاري و همراهي آنان با دولت است كه امروز در خط مقدم اين جنگ تمام عيار اقتصادي قرار دارد."   منظور احمدی نژاد معلوم است. او نه تنها از قوای سه گانه، بلکه تلویحا از اقای خامنه ای هم می خواهد که مسئولیت پذیر باشد و با دولت که در خط مقدم است همکاری و همراهی کند.

در بند چهارم، احمدی نژاد قانون اساسی و جایگاه رفیع رئیس جمهوری را به خامنه ای یاداوری می کند و وقتی به او می گوید که جنابعالی "با هر اقدامي كه اختيارات و مسئوليت هاي مهم او را مخدوش نماييد، مخالفيد" ،حرف و مدعای خود را از زبان خامنه ای علیه او بیان کند و از او می خواهد که اختیارات و مسئولیت هایش را مخدوش نکند!

و اما در پند پنجم که بند آخر است ، کار را به نقطه ضعف آقای خامنه ای یعنی " انتخابات" ، می کشاند و در حالی که توصیه او را عده پرداختن به موضوع انتخابات نمی پذیرد، شدیدترین طعنه ها را نصیب او می کند و رسماً از او می خواهد " از هرگونه اقدام و رفتار كه شائبه تضعيف نقش محوري اراده مردم در اداره كشور و يا حضور حداكثري آنان در انتخابات است به جد پرهيز گردد ." . زیرا " دولت با تمام توان در خدمتگزاري همه جانبه به ملت حاضر و در صدد زمينه سازي تحقق اين امر است ."

بند پنجم نامه،  شاهکار احمدی نژاد است. شاهکاری که در یک ان دستمزد همه ی زحمات آقای خامنه ای را کف دست او می گذارد. تا به امروز اگر تردیدی بود، دیگر نمانده است : احمدی نژاد رسماً از فرمان خارج شده و رو در روی خامنه ای ایستاده است. پایان این بازی هر چه باشد، نتیجه ای جز سیاهی کارنامه ی انتخابات 88 و رو سیاهی برگزارکنندگان ان ندارد.

  ---------------------------------------------

پی نوشت :متن کامل نامه ی احمدی نژاد را در ادامه بخوانید :

بسم الله الرحمن الرحيم

حضرت آيت الله خامنه اي(مدظله العالي )

مقام معظم رهبري

سلام عليكم

با تبريك عيد عظيم غدير كه تضمين و كمال رسالت پيامبراعظم (ص) و نقطه پيوند بشريت با حقيقت انسان كامل و امام معصوم (س) است از توجه هوشمندانه حضرتعالي به ضرورت حفظ و تقويت وحدت در شرايط خطير كنوني صميمانه سپاسگزارم .

دولت ضمن استقبال كامل از اين تذكر به موقع مانند هميشه تمام هم خود را مصروف خدمتگزاري بي منت و پافشاري بر اصول و ارزش هاي انقلاب و صيانت از حقوق اساسي ملت خواهد كرد و بدليل مسئوليت هاي سنگين خود از بگومگوها و يا اصطكاكات داخلي استقبال نخواهد نمود و مانند گذشته و براي مصالح كشور همه نامهرباني ها را صبورانه تحمل خواهد كرد .

به واسطه طراحي دشمنان ،ملت و كشور در فشارند. اينجانب و همكارانم در دولت براي تدبير امور و مقابله با توطئه هاي دامنه دار و وسيع بدخواهان و براي كاهش فشار بر مردم و پيشبرد امور كشور تمام توان خود را به طور شبانه روزي به كار بسته ايم ليكن ابعاد مسئله و اهميت موضوع مستلزم حضور همه قوا و مسئوليت پذيري و همكاري و همراهي آنان با دولت است كه امروز در خط مقدم اين جنگ تمام عيار اقتصادي قرار دارد.

مطمئن هستم كه جنابعالي بر پاسداري قاطع از قانون اساسي و به ويژه از حقوق اساسي ملت و همچنين صيانت از جايگاه رفيع رييس جمهوري منتخب ملت كه بالاترين مقام رسمي كشور پس از رهبري و مجري قانون اساسي است، تاكيد داريد و با هر اقدامي كه اختيارات و مسئوليت هاي مهم او را مخدوش نماييد، مخالفيد .

توجه دادن حضرتعالي به امر انتخابات رياست جمهوري بسيار دقيق و مهم است .انتخابات رياست جمهوري مظهر اراده ملي و نماد حاكميت مردم و بالاترين تجلي مردم سالاري است . جنابعالي بارها تاكيد كرده ايد كه همه بايد به گونه اي عمل نمايند كه انتخاباتي پرشور و با حداكثر مشاركت مردم كه موجب تجديد قواي انقلاب و عامل نشاط وهمبستگي ملي و بزرگترين ضربه به دشمن است برگزار گردد. اين امر در شرايط كنوني از اهميتي به مراتب بالاتر برخوردار است و ضرورت دارد از هرگونه اقدام و رفتار كه شائبه تضعيف نقش محوري اراده مردم در اداره كشور و يا حضور حداكثري آنان در انتخابات است به جد پرهيز گردد . دولت با تمام توان در خدمتگزاري همه جانبه به ملت حاضر و در صدد زمينه سازي تحقق اين امر است .

انشاالله با تدابير خردمندانه حضرتعالي از اين عقبه به سلامت عبور خواهيم كرد.

سلامتي و عزت روزافزون جنابعالي و ملت بزرگ ايران را از ايزد منان مسئلت دارم .

محمود احمدي نژاد

 


   نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.  


 

ارسال به :


نظرات
سبز : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۱:۵۹ قبل از ظهر
مثلا چی می نوشت شما ایراد نمی گرفتی؟؟؟؟؟
عرفان : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۳:۳۰ قبل از ظهر
"دولت با تمام توان در خدمتگزاري همه جانبه به ملت حاضر و در صدد زمينه سازي تحقق اين امر است ."
زمینه سازی؟؟؟؟؟ یعنی پس از 7 سال هنوز "تحقق" نیافته و تازه قراره زمینه سازی بشه؟
من متوجه نشدم!!!
مهمان : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۹:۱۰ قبل از ظهر
بجای مخدوش نماید، مخدوش نمایید نوشته اید!!! که برخلاف امانت داری است و با منظور خاص می باشد.
فرزاد : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۹:۲۲ قبل از ظهر
مي گذارد در پاراگراف قبل از پي نوشت هم اشتباه است. همچنين مخدوش نماييد در پاراگراف چهارم نامه اقاي احمدي نژاد بايد به مخدوش نمايد تغيير كند.
سعید : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۹:۲۵ قبل از ظهر
نکته ای که جا افتاده این است که احمدی نژاد به عمد یا سهو در جمله
...با هر اقدامي كه اختيارات و مسئوليت هاي مهم او را مخدوش نماييد، مخالفيد ...
می نویسد «نمایید» یعنی شما هم شریک هستید! شاید این ی غلط تایپی یا املایی باشد اما از احمدی نژاد هیچ چیز بعید نیست!
محمدحسن : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۱۱:۴۵ قبل از ظهر
بدون شک آینده خامنه ای از آن احمدی نژاد خواهد بود وبشماریم !!اولین قربانی احمدی نژاد =خامنه ای . دومین قربانی احمدی نژاد = ؟؟
ایوب مقصودی : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۱۲:۵۰ بعد از ظهر
خداوند به ظالمین از جائی ضربه میزند که فکرش را هم نمیکردند.
ستاره : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۱۲:۵۵ بعد از ظهر
از روزی که احمدی نژاد این بازی کثیف را شروع کرده تا دوباره عده ای را با فریب دنبال خود همراه سازدچند هفته ای می گذرد.سال 84 وقتی می خواست رای بیاورد شعار نفت را سر سفره تان می آورم عده ای را فریب داد و هشت سال مردم را به فلاکت رساند حالا هم با نامه نگاری ها و ژست آزادی خواهانه می خواهد مردم طبقه متوسط را فریب دهد.الحق که شما روزنامه نگاران هم کم نگذاشتید از ستایش چنین آدم فریبکاری.ما نفهمیدیم تا دیروز همه روزنامه نگاران مخالف چه داخل از ایران چه خارج همه می گفتید احمدی نژاد مستبد و دروغگو است که البته هست حالا شدید مدافعش.خنده دار است .این هم یک طنز تلخ دیگر تاریخ..حالا شما چه کمکی به آزادی زندانیان و جنبش اعتراضی مردم ایران می کنید نمی دانم...
سپهر : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۱:۱۲ بعد از ظهر
انگار دست آورد اون کودتا برای مردم کمتر از انتخاب شدن مهندس موسوی نبوده.
خدایا شکرت خودت بهتر میتونی حق خونهای به ناحق ریخته را ظالمان بستانی.
ابراهیم : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۲:۳۸ بعد از ظهر
به نام خدا
از تفسیر این سخنان به عمق فشار و عقده ای که در وجود شما هست پی بردم.امیدوارم مثل این بار عصبانی باشید و به قول رهبر عزیزمان از این عصبانیت بمیرید.
حمید : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۶:۵۵ بعد از ظهر
به نظرم می رسد حتی اگر هیج موافقتی با انگیزه و شخصیت احمدی نژاد نداشته باشیم همین که در منازعه اخیر ولو از روی تظاهر، در مقام دفاع از جمهوریت نظام برآمده و در برابر مدافعان سینه چاک نهادهای ضد جمهوریت ایستاده باید حرکت او را از دید فرصت مورد اعتنا قرار دهیم . مگر این منازعه ای نیست که همه رؤسای جمهور کم و بیش و صرف نظر از شخصیت فکری و سیاسی آنها درگیرش بودند و سرانجام منازعه به نفع اقتدار غیر مسؤول رهبر خاتمه پیدا کرد؟
سارا : ۱۲ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۱۰:۵۸ بعد از ظهر
منظور آقای خامنه ای و احمدی نژاد اینه که حضور مردم پای صندوقهای رأی میلیونی باشه! از فرداش همه رو بگیرن، بزنن، زندانی کنن، تجاوز کنن و بکشند. هشت سال آینده هم بدبختی و فلاکت و سانسور و اختلاس و جنگ اقتصادی! چون آقا به شکافت هسته ی اتم تمایل فرمودند!
پدر! شما به این جمهوری اسلامی آری گفتید؟
amir : ۱۳ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۸:۱۹ بعد از ظهر
این خانه از پایه ویران است.خواه احمدی نژاد و خواه لاریجانی ها مستاجر آن باشند.
ممل : ۱۴ آبان ۱۳۹۱, ساعت ۶:۲۱ قبل از ظهر
حرف زدن الان اب در هاون کوبیدن است؛باید الان حواسمون رو جمع کنیم که تو این بازی سیاسی یکی دیگه مثل احمدی نیاد بدبخترمون کنه؛
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.