دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ -
- 16 Dec 2019
17 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
منوچهر متکی: ماجرای عزلم از وزارت را بعد از اتمام ریاست جمهوری خواهم گفت

جـــرس: وزیر امور خارجه معزولِ دولت محمود احمدی نژاد، وعده داد که ماجرای عزل خود توسط رئیس دولت حین یک ماموریت دیپلماتیک را بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری وی خواهد گفت.


به گزارش ایسنا، منوچهر متکی پیرامون علت عزلش و چگونگی آن بیان داشت‌: هر وقت هر دوی ما یعنی من و آقای احمدی‌نژاد یک شهروند عادی شدیم پیرامون موضوع سنگال صحبت می‌کنم و این منوط می‌شود به دوران بعد از ریاست جمهوری احمدی‌نژاد.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی دولت محمود احمدی نژاد، حین ماموریت کاری در سنگال، ناگهان از مقام وزارت برکنار شد و مقامات سنگالی به همین علت، از ادامه مذاکرات با وی صرفنظر کردند تا وی فورا به ایران باز گردد.

 

وزیر سابق امور خارجه همچنین در مورد رفتار روسای قوا در نامه نگاری‌های رسانه‌ای گفت: در مورد این مکاتبات فصل‌الخطاب فرمایشات روز گذشته رهبری است و هیچ کس در جامعه چنین کاری را تأیید نمی‌کند گفتار بزرگان و دین این است که موارد مثبت یکدیگر را به طوری علنی و موارد منفی را در خفا به یکدیگر بگوییم.


متکی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد احتمال نامزدی‌اش برای ریاست جمهوری یازدهم بود تأکید کرد: در مورد انتخابات ریاست جمهوری تا زمانی که موقع‌اش نشود نمی توان صحبت کرد و ورود زود هنگام به امر انتخابات فضای کشور را سریع و پرشتاب به سوی انتخابات می‌برد.


وی افزود: مسئله مهم‌تری در شرایط امروز در کشور وجود دارد و آن مواجهه با تحریم‌های است که امریکایی‌ها تصور می‌کنند به وسیله آن ما به آخر خط می‌رسیم.

 

ارسال به :