سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ -
- 10 Dec 2019
12 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
انتقاد آیت الله موسوی اردبیلی از گرانی‌های اخیر: مسجد را هم اینگونه اداره نمی‌کنند

جرس: آیت الله موسوی اردبیلی با بیان اینکه مردم از وجود گرانی در کشور نگران هستند،از وضعیت اداره کشور انتقاد کرد و گفت: مسجد را هم اینگونه اداره نمی‌کنند.

پیش از این نیز این مرجع تقلید از گرانی نان انتقاد کرده و گفته بود که این موضوع وضعیت خوبی برای اقشار آسیب‌پذیر ایجاد نکرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی قبل از ظهر یکشنبه در دیدار سردار احمدی مقدم فرمانده انتظامی کشور با وی، طی سخنانی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشورعنوان کرد: مردم نگران گرانی‌ها هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید کشور را بدین شکل اداره کرد، افزود: ‌یک مسجد را هم اینگونه اداره نمی‌کنند.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات عنوان کرد: با توجه به وضعیت گرانی و معیشتی مردم چگونه باید از آنها درخواست کرد که پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

وی با اشاره به اینکه قطعا مسئولان از وضعیت اقتصادی و گرانی مردم مطلع هستند، ادامه داد:‌ چرا رئیس دولت در چنین وضعیت اقتصادی با تعداد زیادی همراه به سفرهای خارج از کشور می‌رود.

آیت الله موسوی اردبیلی در ادامه از تلاش‌های نیروی انتظامی در ایجاد امنیت در کشور تشکر و قدردانی کرد.

ماه رمضان گذشته نیز، آیت الله موسوی اردبیلی در پیامی با انتقاد از گرانی‌های اخیر تصریح کرده بود: مسؤلان امر موظفند برای اوضاع نگران کننده اقتصادی فکری بکنند و موارد دردناک و تلخ فقر و ناتوانی و مشکلات معیشتی مردم از بی‎کاری و نداری و بیماری و بدهکاری که قاعدتاً از آن ها بی خبر نیستند را چاره کنند و مایه تأسف است که پس از سه دهه از انقلاب اسلامی که با آرزوی فقر زدایی و برقراری عدالت اجتماعی بر پا شد هنوز شاهد چنین مسائلی باشیم. اما وظیفه دولت و حکومت چه به آن عمل کند و چه نکند وظیفه عمومی و مردمی را نفی نمی کند. بلکه اگر مسؤلان امر در انجام وظیفه قصور یا تقصیری داشته باشند وظیفه ما سنگین تر می شود. 

ارسال به :