شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
15 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
خون ستار بهشتی با خون فروهرها و هزاران شهید راه آزادی به هم پیوسته

جـــرس: در ادامه واکنش ها نسبت به قتل ستار بهشتی در بازداشتگاه، تعدادی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر نیز با صدور بیانیه ای قتل این وبلاگ نویس منتقد و فعال فیس بوکی را محکوم کردند.


به گزارش تارنمای «علیه اعدام»، در این بیانیه که به امضای افشین اسانلو ، رسول بداقی،شاهرخ زمانی، رضا شریفی بوکانی،خالد حردانی، افشین حیرتیان، حشمت الله طبرزدی، صالح کهندل و عباس بادفر رسیده آمده است:« خون ستار بهشتی با خون فروهرها و با خون هزاران شهید راه آزادی بهم پیوسته تا در آستانه ماه آذر جوانان دلاور ایرانی فریاد بر آورند که راه آنان جاودانه است.»


همچنین خاطرنشان شده است : متاسفانه بسياري از افراد زنداني در زندانهاي جمهوري اسلامي يادرمعرض مرگ تدريجي اند٬ يا بصورت گمنام کشته وبخاک سپرده ميشوند. همچون زهراکاظمي٬ اکبر محمدي٬ سيروان قادري٬ اميرحشمت ساران٬ عبدالرضا رجبي٬ ولي الله فيض مهدوي٬ اميني٬ هدي صابر٬ فرزاد کمانگر٬ اميد جواديفر٬ سهراب اعرابي منصور رادپور٬ ستار بهشتي و دهها و صدها تن ديگر از آزاديخواهان وطن٬ مظلومانه به شهادت مي رسند.


به گزارش وبگاه کمیته بین المللی علیه اعدام متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

جنایت رژیم علیه ستار بهشتی محکوم است!
نماند ستمکار به روزگار / بماند بر او لعنت پایدار
ستار بهشتی جوان کارگر وبلاگ نویس و روشنفکری که با درد و رنج از خانواده ای ستم کشیده در شهرستان رباط کریم زندگی درد مندانه ای را میگذارند پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی ایران پس از تحمل چند روز شکنجه بالاخره توان مقاومت را از دست داده و به شهادت رسید.


رژیم حتی از تحویل دادن جسد او به خانواده اش جلوگیری کرد و اجازه آخرین وداع با جسد را به خانواده اش نداد و مخفیانه وی را به خاک سپردند. ستار بهشتی نخستین فردی نبود که اینگونه جمهوری اسلامی در بازداشتگاهها او را به شهادت رساند و آخرین فرد نیز نخواهد بود. ولی این جنایت هولناک یکبار دیگر دو واقعیت را آشکار خواهد کرد: اول اینکه همگان این بار نیز در یافته اند که در بازداشتگاهها و زندانهای این رژیم چه میگذرد. متاسفانه بسیاری از افراد زندانی در زندانهای جمهوری اسلامی یا در معرض مرگ تدریجی اند٬ یا بصورت گمنام کشته وبخاک سپرده میشوند. همچون زهرا کاظمی٬ اکبر محمدی٬ سیروان قادری٬ امیر حشمت ساران٬ عبدالرضا رجبی٬ ولی الله فیض مهدوی٬ امینی٬ هدی صابر٬ فرزاد کمانگر٬ امید جوادیفر٬ سهراب اعرابی منصور رادپور٬ ستار بهشتی و دهها و صدها تن دیگر از آزادیخواهان وطن٬ مظلومانه به شهادت میرسند.


دوم اینکه این جنایتها ماهیت واقعی رژیم را برملا میکند. این رژیم طی سی و چهار سال گذشته بقدری شکنجه و اعدام کرده است که این چنین اقداماتی برایش بصورت عادت در آمده است. در باره شکنجه و قتل مبارزانی که هیچ گونه وابستگی به یکی از جناحهای درگیردر حاکمیت ندارند همگی با بیشرمی سکوت کرده و همه تلاش خویش را برای سرپوش نهادن بر این گونه جنایات بکار میبرند. اما آنجایی که زندانی سیاسی تعلق به یکی از عوامل حاکمیت داشته باشد٬ دست به جنجال مطبوعاتی ویا پارلمانی میزنند. این بدان خاطر است که جناحهای حاکم در شکنجه و کشتار مخالفان وحدت نظر دارند.
ادعای دفاع از حقوق مردم که همواره از سوی جناحهای رقیب در این حکومت سرکوبگر مطرح میشود٬ دورویی بیش نیست. مگر همین ها نبودند که از طریق دستگاههای امنیتی جهنمی خود کسانی چون داریوش و پروانه فروهر و مختاری و پوینده و پیروز دوانی و… در آذر ماه ۱٣۷۷دشنه آجین کردند و پس از آن نیز هیچکس پاسخگو نبود.
خون ستار بهشتی با خون فروهرها و با خون هزاران شهید راه آزادی بهم پیوسته تا در آستانه ماه آذر جوانان دلاور ایرانی فریاد بر آورند که راه آنان جاودانه است.


افشین اسانلو
رسول بداقی
شاهرخ زمانی
رضا شریفی بوکانی
خالد حردانی
افشین حیرتیان
حشمت الله طبرزدی
صالح کهندل
عباس بادفر

سه شنبه ۲٣ آبان ماه ۱٣۹۱ برابر با ۱٣ نوامبر ۲۰۱۲
 

 

ارسال به :