شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ -
- 29 Feb 2020
05 رجب 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مسئول دفتر مصباح یزدی: هاشمی از کشورهای خارجی می‌خواهد فشارشان را بر داخل کشور بیشتر کنند ‏

جرس: مسئول دفتر محمدتقی مصباح‌یزدی با حمله به اکبر هاشمی رفسنجانی و علی لاریجانی گفت رهبری از انحرافی که منجر به «پنچر» شدن دولت احمدی‌نژاد شده٬ نگران است.


به گزارش سایت «شبکه ایران» آقای حسین جلالی که در جمع گروهی از مردم مشهد سخن می گفت، اظهار کرد: طرفداران دولت وحدت ملی که توسط هاشمی رفسنجانی هدایت می‌شوند برای متوقف کردن این گفتمان عنوان می‌کنند آنانی که ‏۸۴‏ را تایید کردند، اشتباه کردند و ما درست فهمیدیم. هاشمی رفسنجانی نمی‌خواهد انتخابات رییس جمهوری را تعیین کند، این فرد به دنبال بعد ایجابی قضیه نیست بلکه دنبال بعد سلبی آن است.


وی همچنین مدعی شد: هاشمی رفسنجانی برای آنکه تصویر مثبتی از خودش ارایه بدهد، عنوان می‌کند که مردم وضعشان خراب است و کشور خراب شده، من هشت سال کار ریاست جمهوری را بر عهده داشتم، کشور را از بحران‌ها نجات دادم الان هم چاره‌ای نیست و تا بتوانم کمک می‌کنم.


جلالی ادامه داد: سه سال قبل هاشمی رفسنجانی به مهدی، فرزند خود گفت که به کشور بر نگردد و چنین عنوان کرد که پسرش در خارج کشور در حال درس خواندن و ارائه پایان نامه است ولی بعد از این مدت به تازگی به پسرش گفت که باید به کشور بیایی و پسرش هم به وی گفت وضع خراب است و اگر به کشور برگردم من را دستگیر می‌کنند ببینید خواهرم را نیز گرفتند ولی هاشمی اصرار بر بازگشت وی داشت.

رئیس دفتر مصباح یزدی در ادامه گفت:وقتی که مهدی هاشمی به محض ورود به کشور دستگیر می‌شود در این موقع هاشمی رفسنجانی هم گفت پسر من هم فرقی با بچه‌های مردم ندارد و اگر ظلمی کرده باید محاکمه شود‏. ‏ هاشمی رفسنجانی با این اقدام می‌خواهد نگاه و تصور مثبت از خودش ارائه بدهد.‏ هاشمی فضای داخلی را ملتهب می‌کند و به طور دائم از کشورهای خارجی می‌خواهد فشارشان را بر داخل کشور بیشتر کند.


وی در ادامه مدعی شد: هاشمی رفسنجانی بعد از تیره و تار کردن وضعیت کشور، آدم‌هایش را وارد عرصه می‌کند. دختر هاشمی رفسنجانی نیز در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که مجلس باید عدم کفایت دولت را تصویب کند و انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری برگزار شود.


جلالی در ادامه گفت: اگر کسانی فکر کنند که اختلاف آقای هاشمی رفسنجانی با احمدی‌نژاد اختلاف شخصی است این یک ساده لوحی بیش نیست. بعد از ‏۳۳‏ سال از انقلاب دو استراتژی بیشتر در کشور وجود ندارد همه سیاسیون کشور یا در استراتژی خالص سازی و یا در استراتژی براندازی هستند و خیلی راحت می‌توان تشخیص داد در کدام یک از این استراتژی‌ها قرار دارند. ممکن است فردی در استراتژی براندازی باشد ولی خودش از این مسئله خبر نداشته باشد. ‏ ممکن است فردی خوب و مسلمان و نماز شب خوان هم باشد ولی آگاهانه و یا ناآگاهانه در استراتژی بر اندازی قرار گرفته باشد.


رئیس دفتر مصباح اظهار کرد: دولت وحدت ملی با استراتژی بر اندازی شعار تعادل و پرهیز از افراط را سر می‌دهد و چنین القا می‌کند همه مسائل کشور به خاطر تندروی تحت تاثیر قرار گرفته و اگر با آمریکا و اسراییل مذاکره شود، مشکلات رفع می‌شود‏. ‏‏ مهم‌ترین هدف دولت وحدت ملی اختلاف افکنی در کشور است. طرفداران این استراتژی چنین بیان می‌کنند که نیروهای انقلاب طرد و دلسرد شدند و برای طرد نکردن این نیرو‌ها باید همه را زیر یک سقف جمع کنیم.


وی گفت: اقدامی که لاریجانی در ابتدای دور هشتم مجلس شورای اسلامی انجام داد و با مخالفت رهبر معظم انقلاب مواجه شد آن بود که وی همه کسانی که در دوره‌های قبلی رییس این مجلس بودند اعم از نهضت آزادی مطرود، فرد منحرفی مانند یزدی تا جبهه ملی، لیبرال‌ها و شیخ ساده لوح کروبی را زیر یک سقف جمع کرد‏. ‏ آنان در مجلس هشتم گفتند و خندیدند و دست به گردن هم انداختند. افرادی که پشت قضیه طرح سئوال از رییس جمهور بودند نماینده‌های شهرهای کوچک را جلو انداختند ولی بعد از آنکه برخی از نماینده‌های حزب اللهی به این مسئله اعتراض کردند، طرح از حد نصاب افتاد.


جلالی گفت: حتی هیات رییسه مجلس که خودشان پشت این قضیه بودند این طرح را امضا نکرده بودند ولی اصرار داشتند که این طرح به سرانجامی برسد‏. ‏ وقتی که از اعضای هیات رییسه مجلس پرسیده شد شما که مطرح کنندگان اصلی طرح سئوال از رییس جمهوری هستید چرا خود امضا نکردید، آنان گفتند که می‌دانیم این اقدام خلاف فرمایش رهبر معظم انقلاب است ولی می‌خواهیم اگر رهبر عکس العمل نشان دادند چنین گوییم که ما امضا نکرده بودیم و اگر چیزی نگفتند، این اقدام انجام می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد:  طرح اصلاح انتخابات از اختلاف انگیز‌ترین لوایحی است که توسط مجلس در دست بررسی است که اگر تصویب شود دیگر در کشور هیچ امنیت انتخاباتی نداریم‏. ‏ با اجرای این لایحه برای آنکه که کسی در انتخابات بتواند حضور پیدا کند، می‌تواند با چند نفر لابی کند و با امضاهایی رجل سیاسی بودن وی را تایید کنند و با اجرای این لایحه یک نفر در عرصه یکه تاز می‌شود.

جلالی گفت: بخش مهمی از فتنه در زمان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به خاطر ورود زود هنگام صدا و سیما به بحث انتخابات ایجاد شد. رهبر معظم انقلاب در کنار نقاط مثبت دولت احمدی‌نژاد عنوان می‌کنند در این دولت کار فرهنگی ضعف دارد و اقدام‌ها باید کار‌شناسی انجام شود‏. ‏البته رهبر معظم انقلاب وقتی که ولایت پذیری این دولت کم رنگ می‌شود، از پیدایش جریان انحرافی در دولت نگران می‌شوند.


 

ارسال به :