سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ -
- 31 Mar 2020
06 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
احضار مجدد پیمان عارف به دادگاه

جرس: پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی که پیشتر و در اسفند ماه سال گذشته با شکایت بهرام رشته احمدی، معاون امنیت دادستان تهران در آخرین بازداشت خود مدت سه هفته را در بند 350 زندان اوین در اعتصاب غذا گذرانده بود، دوباره به دادگاه احضار شد.


به گزارش جرس، مطابق این احضاریه این عضو شورای دفاع از حق تحصیل باید در ساعت 9 صبح روز شنبه دوم دیماه در شعبه 1172 دادگاه جزایی ، برای پاسخگویی به اتهام "تشویش اذهان عمومی از طریق مصاحبه با سایت کلمه درباره نحوه اجرای حکم شلاق" حاضر شود.


گفتنی است پیشتر و در 17 مهرماه سال 90 این زندانی سیاسی در آخرین ساعات دوران محکومیت زندان خود و قبل از آزادی از زندان اوین به دادسرای مقدس (اوین) منتقل شد تا مجازات 74 ضربه شلاق تعزیری به عنوان مجازات آنچه که اهانت به رییس جمهور، محمود احمدی نژاد در یک نامه سرگشاده عارف، عنوان گردیده بود، به اجرا در آید.


وی 20 روز پس از آزادی بار دیگر بازداشت شد و در بازداشت مذکور با ارجاع پرونده به شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی یحیی پیرعباسی و صدور رای برائت پایان پذیرفت؛ اما بهرام رشته احمدی دوباره دستور بازداشت عارف را صادر کرد.


گفتنی است در این پرونده دو جلسه تاکنون در مرداد و مهرماه گذشته تشکیل شده که با عدم حضور رشته احمدی به عنوان معاون دادستان دادگاه تجدید جلسه شده است.

 

ارسال به :