جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ -
- 06 Dec 2019
07 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تاکید آیت‌الله دستغیب بر آزادی رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی

جرس: آیت الله دستغیب، مرجع تقلید مقیم شیراز خواستار آزادی رهبران جنبش سبز و دیگر زندانیان سیاسی از زندان های جمهوری اسلامی شد.

به گزارش حدیث سرو، این نماینده منتقد مجلس خبرگان در ادامه سخنرانی های ماه محرم خود گفت: نظر فقهى بنده این است که درمورد آقایان موسوى و کروبى و بسیارى از زندانیان سیاسى، عنوان محارب صادق نیست.

آقای دستغیب با بیان این که موضع او درباره زندانیان سیاسی به هیچ وجه یک موضع‌گیرى سیاسى نیست، بلکه نظرى کاملا فقهى است تاکید کرد که عدّه‌ى دیگرى از فقها نیز با آن موافقند.

او سپس گفت: از خداوند تبارک و تعالى به برکت حسین بن على علیه السلام خواستاریم که این دو بزرگوار و همسر آقاى موسوى و دیگر زندانیان سیاسى را آزاد فرماید.

این چندمین باری است که این مرجع تقلید صراحتا خواستار آزادی زندانیان سیاسی می شود. آقای دستغیب پس از فرمان رهبر جمهوری اسلامی برای سرکوب مردم معترض نیز از عملکرد او انتقاد کرده و خواستار برگزاری جلسه اضطراری خبرگان رهبری شده بود. اما در واکنش به این درخواست، هواداران رهبر جمهوری اسلامی به او حمله کرده و نیروهای امنیتی نیز طلاب و شاگردان او در مسجد قبا شیراز را دستگیر کردند. 

ارسال به :