چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ -
- 20 Nov 2019
22 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بروجردی: ضرب و شتم صورت گرفته، اما مرگ ستار بهشتی براساس شوک و ترس بوده است
 جرس: علاء‌الدین بروجردی٬که پیش‌تر از مرگ ستار بهشتی وبلاگ‌نویسی که در زندان جان داد، بر اثر ضرب و شتم سخن گفته بود، با رد اظهارنظر قبلی خود گفت: ستار بهشتی در بازداشتگاه پلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفته اما مرگ او براساس شوک و ترس بوده است و پلیس فتا باید در امر برخورد با این قضایا بازنگری جدی در سیاست‌های خود کند.  

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره اظهار‌نظر‌ خود در قبال پرونده مرگ ستار بهشتی، اظهار کرد: روز اولی که خبر مرگ این وبلاگ‌نویس به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رسید، طی تماس تلفنی با رئیس پلیس تهران، پیگیر موضوع شدم.

نماینده بروجرد در مجلس، افزود: رئیس پلیس تهران پاسخ داد که این فرد از سوی پلیس فتا بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته است، سپس به زندان اوین منتقل شده و مجدا به پلیس فتا تحویل داده می‌شود که دو روز پس از آن، فوت کرده است. وي، یادآور شد: رئیس پلیس تهران همچنین درباره ضرب و شتم این وبلاگ‌نویس، صراحتا اعلام کرد هیچ گونه ضرب و شتم صورت نگرفته است. بر اساس اظهارات رئیس پلیس تهران، با خبرنگاران صحبت کرده و تاکید کردم که اظهار‌نظر من بر مبنای گفته‌های رئیس پلیس تهران است. انتظار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از مراجع مسئول این است که مطالبی که به کمیسیون اعلام می‌کنند، دقیق و مبتنی بر واقعیت باشد. پس از آنکه قوه قضائیه ورود عملیاتی پیدا کرد به ماجرا و محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه نیز در این زمینه اظهار‌نظر کردند، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بلافاصله مهدی دواتگری را -که یکی از قضات مجرب است- برای رسیدگی این پرونده مشخص کرد که ایشان گزارش تحقیقات خود را به زودی تحویل ریاست مجلس شورای اسلامی می‌دهد.


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یادآور شد: امروز شنبه ( ۱۱ آذر‌ماه) جلسه پایانی در مورد پرونده ستار بهشتی برگزار می‌شود که در این جلسه مسولان ناجا و دادستان تهران نیز حضور دارند.

بروجردی افزود:‌ مسلماً درون بازداشتگاه پلیس فتا ضرب و شتم صورت گرفته است که البته بر اساس گزارش پزشکی قانونی، مرگ ستار بهشتی متاثر از این ضرب و شتم‌ها نبوده بلکه ناشی از شوک و ترس بوده است. نماینده بروجرد در مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ضمن پیگیری جدی موضوع در چارچوب وظیفه نظارتی خود، بر برخورد با مقصران این حادثه تاکید دارد و از قوه قضاییه می‌خواهد در چارچوب قانون، اقدامات لازم را انجام دهند. بر این اساس پلیس فتا باید در امر برخورد با این قضایا بازنگری جدی در سیاست‌های خود داشته باشد. 

ارسال به :