شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 21 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دغدغه های مبتذل انتخاباتی
دغدغه های مبتذل انتخاباتی
از ماست که بر ماست؛ یعنی همه ی این سیاه روزی ها و سیاهکاری ها زیر سر طلای سیاه است.


رسانه های قالیباف از پایین، مداحان و یاران و یاوران رهبری از بالا، باصطلاح اصولگرایان سنتی از راست، خبر گزاری فارس و پایداری و باند قتل های زنجیره ای از چپ، توکلی و زاکانی و مطهری و مشرق و ... از هر طرف کارشان شده است جدی گرفتن مشایی و حمله به مشایی!

اکبر منتجبی هم در هفته نامه ی آسمان،پرسیده است مشایی می اید یا نمی آید؟ بعد زمین و زمان را به هم بافته تا مشایی را مرد مهمی جلوه دهد. کم مانده است غیبت چند ماهه ی اخیر او را از چشم رسانه ها غیبت صغری بنامد! یعنی این هم از ته مانده ی رسانه های اصلاح طلب!

تحلیل نمی خواهد! هر کس اندکی به کاندیدا شدن مشایی و "آمدن" او تردید دارد، تیتر یک روزنامه ی قاضی مرتضوی را ببیند. "خورشید" را که نمی شود انکار کرد!

مشایی می خواهد کاندید ریاست جمهوری باشد. محمود احمدی نژاد هم تمام قد پشت او ایستاده. رد صلاحیتش اگر بکنند، پرونده های زیر بغل محمود ولو می شوند کف زمین، آنهم وسط معرکه گیری های انتخابات. تردید نباید کرد.حلقه ی احمدی نژاد به خوبی می دانند از کاخ ریاست جمهوری که اخراج شوند، یکسره می روند به اوین پیش جوانفکر.

صلاح مملکت در این است که صلاحیت مشایی تائید شود و شکست بخورد! اما شکست خوردن او از قالیباف و لاریجانی ها و جلیلی و ولایتی کار اسانی نیست. همه در گند زدن به مملکت و یکدست شدن حکومت زیادی شبیهند. چاره ی کار همان تقلب است. که دست بر قضا این بار تقلب هم کار ساده ای نیست.

گفته اند هر که از دزد بدزدد، می شود شاه دزد. بازی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اگر سر بگیرد، بازی متقلب هاست. وزارت کشور از یک طرف و شورای نگهبان از آن طرف. نتیجه این است که تقلب ناممکن می شود و بازی به هم می خورد.

می خواهند از راه مجلس، راه را بر نامحرمان و محرمان نابابی که بدمستی کرده اند، ببندند. مصوبه ی مجلس، همینش مانده است که بگوید فلان و فلان و فلانی نمی توانند کاندید شوند. به نام قانونگذاری، آش را چنان شور کرده اند که محمود احمدی نژاد هم به یاد اصلاح قانون اساسی افتاده است. شاید هم می خواهند بعضی ها را ناامید کنند از تدارک بی انجام، اگرچه جابجایی زود هنگام مشایی نشان داد که احمدی نژاد به این بازی هم به خوبی آشناست.می ماند "فوت کوزه گری" که شاید محمود هنوز آن را از مرشد و مراد خویش نیاموخته باشد.

هیچ کس تا به امروز نتوانسته است ماههای منتج به انتخابات ریاست جمهوری ایران را پیش بینی کند.همیشه رفتارهای غیر قابل پیش بینی مردم، کارشناسان را انگشت به دهان کرده است. حتی سال 80 هم که پیروزی خاتمی مسلم بود، کسی فکرش را نمی کرد با حضور هف هش کاندیدای دیگر رای خاتمی کمتر از دوره ی قبل نشود، بلکه بیشتر هم بشود! (دوستی می گفت این غیر قابل پیش بینی بود رفتار مردم یعنی "جامعه شناس "نداریم، وگرنه جامعه، فرد که نیست تا رفتارش غیر قابل پیش بینی باشد!)

شاید اصلاح طلبان را "بازی" بدهند، اما در بازی اصلی نقشی نخواهند داشت. تحریم ها و سایه ی شوم جنگ اگر نبود، بهترین استراتژی "سکوت و تماشا" بود؛ اما چه می شود کرد با این همه نابینای سیرِ متکبر، خاموش نشستن هنوز هم گناه است.

از ماست که بر ماست! همه ی این سیاه روزی ها و سیاهکاری ها زیر سر طلای سیاه است. یعنی در قدرت ماندن این جماعت نه از کاردانی قالیباف است و نه از غیبدانی مشایی. پول باد آورده ی نفت اگر نبود، کدام آدمی بلکه کدام حکومتی می توانست در این دوره ی سرشار از اطلاعات  این همه به مردم جفا کند؟ هیچ دین و آئین و ایدئولوژی نمی تواند این همه بی کفایتی و ناکارآمدی یک حکومت را توجیه کند.


فعلاً که از ما فقط دعا بر می آید...خدا عاقبت همه را به خیر کند.  
 

 نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.  


 

ارسال به :


نظرات
زهرا : ۱۵ آذر ۱۳۹۱, ساعت ۱۲:۵۱ قبل از ظهر
کاش یک بار دیگر به روزهای سبز و سرخ 88 بر می گشتیم .کاش یک بار دیگر می توانستیم فریاد بزنیم برای گرفتن حقمان کاش زمان به عقب بر می گشت کاش روزهای تلخ خرداد 88رخ نداده بود ولی با همه این تلخی ها کیست که نداند "مردم ما به چیزی فراتر از انتخاب یک فرد دست یافتند"...
دوستدار : ۱۵ آذر ۱۳۹۱, ساعت ۱:۴۴ بعد از ظهر
من به آینده امیدوارم
چنین امروزی را ایران ما نیاز داشت
اندکی صبر ، خضر ندا می دهد سحر نزدیک است
همه چیز آرومه ، من چقدر خوشبختم
عاقبت به خیری در دستان ماست مگر نه اینکه از ماست که بر ماست !
قربون خدا برم که چقدر قشنگ داره جهان رو پیش می بره !!!

امیدوارم فقط اندکی شما رسانه ها از راه افتادن به دنبال این جریان سازی های کاذب منحرف کننده و سرگرم کننده ، پرهیز کنید !
کورش : ۱۷ آذر ۱۳۹۱, ساعت ۹:۳۳ قبل از ظهر
در جنگ میان گرگها گوسفند همیشه بازنده است. بیاییم گوسفند نباشیم. چاره کار در نافرمانی گسترده مدنی است وگرنه هر کدام مان را به تدریج به مسلخ می برند این گرگها.
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.