پنج‌شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ -
- 22 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فرمانده ناجا: گرانی، باعث افزایش جرایم شده است
جـــرس: فرمانده کل نیروی انتظامی می گوید گرانی های موجود، موجب افزایش جرائم در کشور شده است. اما همزمان با بیان اینکه "سطح جرایم در کشور پایین است"، مدعی شد: "ماهواره، ریشه بیشتر جرایم ایران است."  


به گزارش مهر، پاسدار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ظهر پنجشنبه در حاشیه اختتامیه دوره استانداردسازی و تعالی رفتار افسران پلیس راهور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر ساله یک دوره استانداردسازی ارتقاء رفتار برگزار می شود تا ماموران بار دیگر بدانند که اعمال قانون و قاطعیت منافاتی با مراعات با مردم ندارد.


وی افزود: من رفتار بد هیچ ماموری را تایید نمی کنم، اما گاهی مواقع نیز باید انصاف را رعایت کرد. این دوره ها برای تمرین و ممارست ماموران است تا در شرایط سخت خود را کنترل کنند.


احمدی مقدم با اعلام اینکه تحریم اقتصادی هیچ تاثیری روی افزایش جرم نداشته است، افزود: تحریم اقتصادی ممکن است فشارهایی را بوجود آورد، اما ما به آن اهمیت نمی دهیم و مردم مشغول فعالیت خود هستند. آنها می دانند فشارها از چه سمتی وارد می شود.


این مقام ارشد انتظامی بدون اشاره به افزایش پرونده های کیفری و موج گسترده افزایش زندانیان در کشور ادعا کرد: سطح جرایم در کشور پایین است اما گرانی های اخیر روی افزایش جرایم تاثیر گذاشته است، البته با افزایش کنترل های قبل از عید و سال نو این موضوع را کنترل می کنیم و جای نگرانی نیست.
 

ماهواره، ریشه بیشتر جرایم ایران است

سرتیپ پاسدار احمدی مقدم همچنین چهارشنبه شب در نشستی خبری در گرگان گفت: صدا و سیما می تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی داشته باشد.

وی اظهارکرد: من معتقدم صدا و سیما باید تنوع و کیفیت برنامه های خود را بالا ببرد و از سوی دیگر تعداد شبکه های خود را افزایش دهد تا پاسخگوی همه نیازها و سلایق مختلف جامعه باشد.

وی ادامه داد: این کار باعث می شود تا مردم، کمتر به سمت و سوی ماهواره و کانال های بیگانه بروند و از ترویج فرهنگ بیگانه در کشور جلوگیری می شود.

احمدی مقدم در ادامه به طرح جمع آوری ماهواره در کشور اشاره کرد و مدعی شد: در مجموع آمارهائی که داریم نشان می دهد این مبارزه بی اثر نبوده و روند مثبتی را داشته و بهره برداران از ماهواره به صورت تدریجی و آرام کاهش یافته اند.

فرمانده ناجا افزود: ما اجرای قانون را پیگیری می کنیم و دستگاه قضائی نیز باید با متخلفین برخورد قاطع و سلبی داشته باشد و رسانه ملی در بعد ایجابی تقویت شبکه های خود را انجام دهد.

به گفته احمدی مقدم، البته روند تجدید و نصب مجدد ماهواره در تهران نسبت به استان های دیگر، بیشتر است و باید با برنامه ریزی، کارهای خوبی در این خصوص انجام دهیم.

ارسال به :