یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ -
- 18 Feb 2018
02 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
معاون سابق احمدی نژاد و عضو جبهه پایداری، خواستار اعدام مهدی هاشمی شد
جـــرس: زهره طبیب زاده، عضو جبهه پایداری و معاون محمود احمدی نژاد در دولت نهم، با اعتراض به آزادی مهدی هاشمی از زندان به قید وثیقه، خواستار اعدام او همچون عبدالمالک ریگی رهبر پشین گروه تروریستی موسوم به جندالله شد.

 

به گزارش بازتاب، طبیب زاده در مصاحبه با خبرگزاری ''شبستان'' (وابسته به وزارت ارشاد) گفت: نماینده تهران با بیان اینکه مهدی هاشمی از رانت پدر استفاده می‌کند، گفت: قوه قضاییه باید حکمی همانند حکم ریگی برای مهدی هاشمی صادر کند.

 

زهره طبیب‌زاده، عضو مجلس نهم با اشاره به عملکرد قوه قضاییه در بحث مهدی هاشمی به خبرنگار پارلمانی شبستان گفت: قانون باید با عدالت و مساوات با همه شهروندان نظام برخورد کند، آیا با کسی که در دادخواست‌اش 13 فقره جرم آمده است و از جاسوسی علیه نظام تا برهم‌زدن امنیت کشور و اختلاس‌های بزرگ مالی در آن است، باید این‌گونه رفتار شود.


 رییس سابق مرکز امور زنان اظهار کرد: آیا کسی که این جرایم را دارد می‌تواند با قرار وثیقه آزاد شود و یا اینکه بیمارستان را برای اینکه پدر وی با وی ملاقات کند قرق کنند.


طبیب‌زاده تصریح کرد: نفس‌گرفتن مهدی هاشمی وظیفه قوه قضاییه بوده است اما امکاناتی که به وی اختصاص پیدا کرده است خارج از قانون بوده است.


وی ادامه داد: هر بچه غیرمتخصص می‌داند که خوردن دو دیزی چرب و یا چیپس و پفک فردی را که بیماری قلبی دارد را به حالت اغماء می‌برد و نباید مورد استفاده فرد بیمار قرار بگیرد و همه اینها جز وسیله‌ای که وی بتواند از رانت پدر استفاده کند تا اقوام وی را ملاقات کند و با وکیل‌اش به طور آزادانه صحبت کند و زمینه‌های تبانی به وجود بیاید چیز دیگری نیست.


عضو جبهه پایداری گفت: رفتار قوه قضاییه با مهدی هاشمی عادلانه نبوده است، جرم وی مشابه جرم ریگی بوده است ولی چون ریگی پدری نداشت که جزء سران نظام باشد همین که دستگیر شد، اعدام شد ولی چون پدرش جزء سران نظام است پس در مقابل جرم وی این‌گونه رفتار می‌شود.


وی ادعا کرد: آیا در جریان فتنه88 مهدی هاشمی دخیل بوده است یا نه؟ آیا شش نفر بسیجی به دلیل مدیریت وی در جریان فتنه شهید شدند یا نه؟


طبیب‌زاده تصریح کرد: مهدی هاشمی چون از رانت پدر استفاده می‌کند همه نوع آزادی و امکانات را در اختیار دارد و معلوم نیست چه کسی باید به خانواده شش بسیجی که در جریان فتنه 88 به شهادت رسیدند، جواب دهند؟


وی با ادعای اینکه مهدی هاشمی "مستقیما در جریان قتل‌های فتنه 88 دخالت داشت"، گفت: مگر ریگی در تمامی قتل‌ها دخالت مستقیم داشت، در بسیاری از قتل‌ها مباشر بود و مهدی هاشمی هم مباشر بوده است و می‌بینیم که ریگی اعدام می‌شود ولی مهدی هاشمی به قید وثیقه آزاد می‌شود.

 

ارسال به :