شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
15 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وزیر خارجه بحرین: وقت آن است که شاهد کنفرانس “دوستان مردم ایران” باشیم
جـــرس: وزیر خارجه بحرین با اعتراض به آنچه دخالت های جمهوری اسلامی در امور داخلی کشورهای منطقه خواند، آرزوی سقوط رژیم حاکم بر ایران را کرد و اظهار داشت: "وقت آن رسیده که شاهد کنفرانس «دوستان مردم ایران» باشیم."


روزنامه فرا منطقه ای گزارش داده که «شرق الاوسط»، شیخ خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین، جمله مذکور را به دو زبان عربی و انگلیسی در صفحه توئیتر خود منتشر کرده است.


به گزارش تابناک، در پی سخنان حسین امیرعبداللهیان، معاون وزارت خارجه جمهوری اسلامی و ابراز نگرانی برای معترضین بحرینی و اعتراض به رژیم مستقر در آن شیخ نشین، وزیر خارجه بحرین در صفحه «توئیتر» خود نوشته: «وقت آن رسیده که شاهد کنفرانس "دوستان مردم ایران" باشیم». به نوشته این روزنامه، جمله مذکور به دو زبان عربی و انگلیسی در صفحه توئیتر وی منتشر شده است.


اشاره وزیر خارجه بحرین، به مجموعه کنفرانس های «دوستان مردم سوریه» بوده که تاکنون چندین دور از آن در کشورهای مختلف با هدف سرنگونی رژیم بشار اسد برگزار شده است.


پیش از این موضع گیری نیز، وزارت خارجه بحرین با انتشار بیانیه ای رسمی به سخنان امیرعبداللهیان واکنش نشان داده و با اشاره به مشکلات داخلی ایران اعلام داشته بود که "موضع گیری های مقامات ایرانی به منظور سرپوش گذاشتن بر مشکلات عدیدۀ داخلی ایران است."

 

وزارت خارجه بحرین اعلام کرده بود: "اصلاحات در بحرین ادامه خواهد یافت تا جامعه بحرین از آزادی، دموکراسی و احترام به حقوق بشر برخوردار باشد."


در این بیانیه از سخنان مقام ارشد دیپلماتیک ایران، با لفظ «تجاوز به حاکمیت بحرین» نام برده و تأکید شده بود این اقدامات باید از سوی جمهوری اسلامی پایان یابد.

 

ارسال به :