سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ -
- 10 Dec 2019
12 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تاخیر در پرداخت حقوق و مزایای ماهیانه نظامیان و برخی بخش های دولتی
جـــرس: یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد حقوق ماهیانه کارکنان نیرو‌های مسلح پرداخت نشده است. همزمان گزارش ها حاکی از تعویق حقوق ماهیانه بسیاری از بخش ها و نهادهای دولتی است.


احمد امیرآبادی فراهانی به سایت «خانه ملت» گفته که «متأسفانه دولت هنوز حقوق ماه گذشته کارکنان سازمان‌ها و نهادهای دفاعی را پرداخت نکرده است.»


وی افزوده کمیته دفاعی کمیسیون برنامه، ‌بودجه و محاسبات مجلس به منظور بررسی این موضوع٬ امروز با حضور مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط در نیروهای مسلح جلسه‌ای برگزار کرده بود.


این عضو مجلس گفته است که «حقوق‌های همه کارکنان نهادهای دولتی پرداخت شده و تنها نیروهای مسلح هستند که هنوز حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.»


فراهانی از دولت خواسته «پرداخت حقوق نیروهای مسلح را در اولویت قرار دهد» چراکه به گفته وی «در تمام دنیا توجه ویژه‌ای به کارکنان سازمان‌های دفاعی و نظامی می‌شود.»


در روز‌های اخیر نیز برخی سایت‌های محافظه‌کار اخبار کوتاهی در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق ماهیانه کارمندان نیرو‌های مسلح منتشر کرده بودند.


تیر ماه امسال نیز احمد امانی٬ معاون مالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه از «تاخیر» در پرداخت حقوق و مزایای اعضای این نیرو خبر داده بود.


سایت کلمه نیز گزارش داده است که رقم ماهانه پرداختی به بسیاری از حقوق بگیران دولت در بخش های مختلف، از صدا و سیما گرفته تا وزارت بهداشت و بسیاری از کارکنان لشکری و کشوری هنوز به حساب آنها واریز نشده است.

 

ارسال به :