سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ -
- 21 Jan 2020
24 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تاکید مجدد عسگراولادی: موسوی و کروبی فتنه گر نیستند
جــــرس: عضو ارشد حزب موتلفه و دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری مجددا تاکید کرد: "فتنه‌گر اصلی آمریکا،‌ انگلیس و استکبار است و موسوی و کروبی فتنه‌گر نیستند." اظهارات حبیب الله عسگر اولادی، طی روزهای اخیر با برخی واکنش هایی از سوی جریان اصولگرا مواجه شده بود.

 

به گزارش ایسنا، حبیب‌الله عسگراولادی در مراسم دهه آخر صفر در محل مدرسه شهدای موتلفه، ‌در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که "چرا در اظهارنظر قبلی خود، موسوی و کروبی را فتنه‌گر نداسته‌اید؟"، اظهار کرد: موسوی و کروبی فتنه‌گر نیستند بلکه فتنه‌گر اصلی آمریکا،‌ انگلیس و استکبار است.فتنه‌گران در وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال 88، اطراف موسوی و کروبی را گرفتند و این دو باید از این فتنه‌گران اعلام برائت کنند.


این فعال جریان محافظه کار پیش از این نیز گفته بود که نباید کسانی را که سابقه زیادی در انقلاب دارند به راحتی از دست داد.

 

واکنش تند شجونی

در پی اظهارات اخیر عسگر اولادی، جعفر شجونی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با  تسنیم ، در پاسخ به این سوال که آیا مواضع اخیر آقای حبیب‌الله عسگراولادی مبنی بر "فتنه‌گر نبودن آقایان موسوی و کروبی" موضع حزب موتلفه اسلامی هم هست یا خیر؟ مدعی شد: این مواضع به هیچ وجه موضع حزب موتلفه نیست، بلکه بنده معتقدم موسوی و کروبی مباشران فتنه بودند و کسی که مباشر فتنه است، خودش هم فتنه‌گر است.

 

وی افزود: بنده در تعجبم از آقای عسگراولادی که چرا سخنانی می‌گویند که "تطهیر فتنه‌گران" از آن برداشت شود.

 

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: رأس فتنه، شیطان بزرگ، آمریکاست اما موسوی و کروبی هم فتنه‌گر هستند.

 

 شجونی ادعا کرد: بنده در چندین شهر سخنرانی داشتم و معمولاً در این سخنرانی‌هایم، شرکت‌کنندگان از مواضع اخیر آقای عسگراولادی گلایه می‌کردند و همین سوال را می‌پرسیدند که آیا این مواضع، موضع موتلفه است که بنده به آنها هم تاکید می‌کردم که اعضای موتلفه چنین موضعی ندارند.

 

وی در پایان گفت: تطهیر فتنه‌گران و انداختن همه تقصیرها به گردن خارج مثل این است که بگوئیم در دفاع مقدس 8 ساله هم صدام هیچ تقصیری نداشت بلکه مقصر فقط آمریکا و انگلیس و غرب بودند که وی را تحریک به جنگ علیه ایران کردند و پول و تجهیزات در اختیارش گذاشتند.

ارسال به :