پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ -
- 14 Nov 2019
15 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
سپاه پاسداران ‌مسئولیت جمع‌آوری و فروش محصولات کشاورزان را‌ برعهده گرفت‌
جـــرس: فرمانده یکی از یگانهای بسیج موسوم به "بسیج سازندگی" یکی از آفت‌ها و آسیب‌های عدم دست‌یابی به اهداف تعیین شده را توقف در بحث تئوری مباحث و مسائل مطرح شده خواند و اظهار کرد: برای عبور از این آفت لازم است برنامه‌های تئوری نیز به صورت جدی پیگیری شوند.


این مقام ارشد سپاه همچنین گفت: سپاه پاسداران مسئولیت جمع‌آوری محصولات تولیدی کشاورزان را پذیرفته و حتی فروش آنها را نیز بدون تصدی‌گری برعهده گرفته است.


به گزارش فارس، سردار مجید خراسانی در اختتامیه همایش اقتصاد مقاومتی که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، به راهکارهای عملیاتی کردن تئوری های مربوط به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و ادامه داد: شناخت آسیب‌ها، داشتن فهم درستی از موضوع اقتصاد مقاومتی، بن‌بست شکنی و الگوسازی و تکیه بر مبانی علمی و تجربی از جمله راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است.


وی خاطرنشان کرد: استفاده از کالاهای خارجی با وجود مشابه داخلی آن یکی از نقاط آسیب کشور در حال حاضر است که می‌طلبد در این رابطه فرهنگ‌سازی صورت گیرد.


ایجاد 300 هزار حوضچه پرورش ماهی در کشور
وی به اقدامات سپاه در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در کشور یک میلیارد قطعه مرغ صنعتی و 50 میلیون قطعه مرغ سنتی تولید می‌شود.


رئیس سازمان بسیج سازندگی عنوان کرد: با تکیه بر مبانی کارشناسی درصدد هستیم میزان تولید مرغ سنتی در کشور را افزایش دهیم.

 

وی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود طی دو تا سه سال آینده حداقل 300 هزار حوضچه پرورش ماهی در کنار چاه‌های آب ایجاد شود.


وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های ما در حوزه اقتصاد مقاومتی ایجاد 2 هزار کارگاه صنعت تبدیلی در باغات کشور است که این امر از اواخر سال جاری شروع خواهد شد.


به گفته خراسانی، نداشتن عزم در انجام کارها، فاصله بین محیط علمی و مدیران اجرایی و کامل نبودن چرخه فعالیت از جمله آسیب‌های موجود در کشور است.


وی ادامه داد: سپاه پاسداران مسئولیت جمع‌آوری محصولات تولیدی کشاورزان را پذیرفته و حتی فروش آنها را نیز بدون تصدی‌گری برعهده گرفته است.


 

ارسال به :