چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ -
- 23 Oct 2019
23 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
رئیس سازمان زندانها: زندانی مذهبی و عقیدتی در زندانهای کشور نداریم
جرس: در حالیکه دهها تن از دگراندیشان مذهبی، نوکیشان دینی، و همچنین پیروان مکاتب و مذاهب مختلف در زندان های جمهوری اسلامی به سر می برند، رییس سازمان زندان‌ها مدعی شد: در زندان‌های ایران هیچ‌کس به دلیل داشتن عقیده و مذهبی خاص در زندان نیست و تمامی زندانیان به دلیل ارتکاب جرم و طبق قانون مجازات اسلامی زندانی شده‌اند.


غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگوی با ایسنا، با اشاره به بازدید نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از زندان اوین ادامه داد: کسی که مرتکب جرم شود، فارغ از گرایش عقیدتی، قومی و قبیله‌ای با او برخورد می‌شود و اصولا در کشور کسی به دلیل داشتن عقیده یا مذهبی خاص زندانی نمی‌شود.


وی ادامه داد: در وقوع جرم و برخورد با مجرم، قانون شیعه، سنی و بهایی نمی‌شناسد، مگر شیعیان مرتکب جرم نمی‌شوند، قوه قضاییه فارغ از هر عقیده‌ای با مجرمان برخورد می‌کند و درباره متهمان نیز فارغ از این مباحث اعمال قانون می‌شود. اگر غیرشیعه‌ایی مرتکب جرم شود، وضعیت بر همین منوال است و در مورد او نیز طبق قانون، اعمال قانون صورت می‌گیرد.


رییس سازمان زندان‌های کشور خاطرنشان کرد: برای مجموعه زندان و دستگاه قضایی تحت هیچ شرایطی، موضوع عقیده مطرح نیست. کما اینکه اهل سنت و برخی بهاییان در کشور زندگی می‌کنند که به دلیل انجام ندادن هیچ جرمی برخوردی با آنها صورت نمی‌گیرد.


وی تاکید کرد: هر کسی از شیعیان، اهل سنت یا بهائیان اگر در زندان حضور دارند به دلیل ارتکاب به جرم است که این جرایم ممکن است کلاهبرداری، جعل و سایر جرایمی که قانون مجازات اسلامی آنها را جرم شناخته، باشد.
 

ارسال به :