جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ -
- 13 Dec 2019
14 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
سلامت محمد علی ولایتی در خطر است
جرس: محمد علی ولایتی که از دیسک کمر رنج می برد به گفته پزشکان باید هر چه سریعتر تحت درمان قرار گیرد. این در حالی است که مسئولین قضایی تاکنون با مرخصی استعلاجی او موافقت نکرده اند.


منصوره پورصالح همسر محمد علی ولایتی با ابراز نگرانی از وضعیت همسرش به "جرس" می گوید: "از بیست و هفتم شهریور ماه مرخصی او را تمدید نکردند و به زندان برگشت این در حالی است که خود دکتر اوین گفته بود بخاطر دیسک کمرش باید درمانش را ادامه دهد. دکترها گفته اند تنگی کانال نخاع دارد و خطر فلج شدن او را تهدید می کند. آنها خیلی بر روی فیزیوتراپی تاکید می کنند و اگر هر چه سریعتر تحت درمان قرار نگیرد احتمال عمل جراحی است."


او در ادامه خاطرنشان می کند: "البته همسرم در زندان مشکلی ندارد و در کارهای گروهی نمی گذارند کار سنگین انجام دهد اما ما نگران سلامتی اش هستیم. اگر بیمار نبود مسئله ای نبود حکمش را می گذراند و تحمل می کردیم اما وضعیت جسمانی مناسبی ندارند."


محمدعلی ولایتی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین است که شهریور ماه سال گذشته به دو سال حبس محکوم شد. در دوران زندان دچار مشکلات جسمانی شد و برای درمان به مرخصی استعلاجی آمد اما شهریور ماه در پی عدم تمدید مرخصی به زندان بازگشت.


خانم پورصالح می افزاید: "بارها برای پیگیری به دادستانی مراجعه کردیم وعده مرخصی هم دادند اما نمی دانم چرا او را برای درمان به مرخصی نمی فرستند. هفته پیش هم با آقای خدابخشی صحبت کردم و وعده دادند که پیگیری کرده اند اما هنوز خبری نیست. الان دو سه ماه است که سه شنبه ها و شنبه ها دادستانی می رویم و واقعا نمی دانم چه شرایطی است که با مرخصی او موافقت نمی کنند. آزادی مشروط هم الان شامل حالش می شود اما خبری از آن نیست."


همسر جانباز و رزمنده سالهای جنگ هشت ساله با بیان اینکه همه اعضای خانواده نگران وضعیت او هستند تصریح می کند: "اعضای خانواده از این وضعیت ناراحت هستند و حتی دختر کوچکم دیگر تمایلی ندارد به ملاقات ها بیاید. بعد از ملاقات ها روحیه اش بهم می ریزد و تحمل اینکه پدرش را از پشت میله ها ببیند ندارد. خیلی شرایط سختی را می گذرانیم یکسال را تحمل کردیم اما الان بیشتر نگران سلامتی ایشان هستیم."


محمدعلی ولایتی معاونت امور استان های ستاد مردمی مهندس میر حسین موسوی را در انتخابات ۱۳۸۸ بر عهده داشت. او همچنین به مدت سی سال در پست هایی از جمله بخشداری فیروزکوه، معاونت اداری و مالی دانشکده وزارت اطلاعات، و دبیر پشتیبانی دانشگاه شاهد، معاونت بازرسی وزارت کشور در ۸ سال دولت اصلاحات فعالیت داشت در حال حاضر دبیر اجرایی خانه احزاب و بازرسی آن است.

 

ارسال به :