یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
- 17 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ممانعت معاون امنیتی دادستان از ملاقات فائزه هاشمی با مادرش
جرس: معاون امنیت دادستان تهران رشته احمدی در دو هفته اخیر از ملاقات فائزه هاشمی، دختر دربند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با مادرش جلوگیری کرده است.


به گزارش کلمه، رشته احمدی در حالی مانع ملاقات فائزه هاشمی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین با مادرش شده است که طی ۵ ماه حضورش در زندان همواره از ملاقات حضوری با خانواده‌اش هم محروم بوده و آن‌ها را به صورت کابینی ملاقات کرده است.


زندانیان بند زنان حق دارند با اجازه رسمی دادستان هر از گاهی به صورت حضوری خانواده درجه یک شان را در زندان ملاقات کنند اما دختر کوچک آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکنون از این حق قانونی محروم بوده و تنها می‌توانسته عفت مرعشی، مادر ۷۶ ساله و بیمار خود را به همراه یکی دیگر از اعضای خانواده در دادسرای اوین ملاقات کند که این ملاقات نیز از دو هفته گذشته به دستور معاون امنیتی دادستان لغو شده است.


با اینکه فقط یک ماه تا پایان حکم شش ماهه فائزه هاشمی باقی مانده این سوال باقی است که چرا معاون دادستان با چنین اقداماتی به آزار و اذیت این خانواده و زندانی سیاسی می‌پردازد و دنبال چه مقاصدی است؟ پیش از این نیز معاون دادستان تهران رشته احمدی به فائزه هاشمی گفته بود تا وقتی زنده است اجازه نمی‌دهد وی پایش را از زندان اوین بیرون بگذارد.

 

ارسال به :