شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ -
- 25 Jan 2020
29 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
درد دلهای مادر زندانی گمنام تبعیدی به زندان بندرعباس
جرس: محمدرضا (میثم) حسینی، جوان بیست و دو ساله محبوس در زندان اوین بود که هفته گذشته به زندان بندرعباس تبعید شد. این زندانی گمنام در حالیکه در پادگان ارومیه در حال گذراندن ماههای پایانی خدمت سربازی بود بازداشت و به زندان اوین منتقل می شود.


مادر محمدرضا حسینی در حالیکه از خبر تبعید فرزندش به زندان بندر عباس بسیار منقلب است، با ابراز ناراحتی به "جرس" می گوید: "هفته پیش میثم را به بندرعباس بردند. هیچکس نیست من را به بندرعباس ببرد تا پسرم را ببینم.


میثم دو روز پیش به ما زنگ زد و گفت پیگیری کنید تا من را به زندان اوین برگردانند و آنجا در بین زندانیان عادی که ایدز هم دارند نگهداری می شود و ناراحت بود. نمی دانم به کجا التماس کنم تا او را به زندان اوین برگردانند.


چطور این همه راه را بروم تا میثم را ببینم. ترا بخدا بگویید فرزندم را برگردانند. مریض هستم و ناراحتی اعصاب دارم."


وی می افزاید: "میثم دو سال حکم زندان دارد و حالا این شش ماه را باید در زندان بندرعباس بگذراند. شش ماه تبعید در زندان بندرعباس در حکمش بود. رفتم دادستانی اما گفتند پرونده از اینجا رفته و از دست ما خارج است و فقط شماره پرونده را گرفتم تا بروم زندان اوین پیگیری کنم."


خانم حسینی در خصوص نحوه بازداشت فرزندش ادامه می دهد: "میثم در پادگان ارومیه داشت خدمت سربازی اش را می گذراند و دو ماه به اتمام خدمتش مانده بود. منزل ما هم در تهران است، یکدفعه زنگ زدند و گفتند پسرتان دربازداشت است. آن موقع من در بیمارستان بستری بودم پدرش به ارومیه رفت. بعد به تهران آمدند و ماموران ریختند خانه و همه زندگی من را بهم ریختند و همه وسایل را گشتند. فکر می کردند سی دی و اینها داریم و میثم خبرنگار است و اطلاعات می رساند. درصورتیکه میثم بی گناه بود. ما می گفتیم امروز آزاد می شه، فردا آزاد می شه، اما دادگاه برایش برگزار کردند و دو سال حکم زندان به او دادند."


مادر این جوان سبز گمنام با اشاره به فشارهایی که پس از بازداشت بر روی فرزندش بوده خاطرنشان می کند: "البته میثم چیزی به ما نگفت اما ما از کسیکه آزاد شده بود شنیدیم که میثم را آن اول اذیت کرده بودند. البته فقط همان اول می خواستند از او حرف بکشند تا اعتراف دروغی کند و علیه کسی حرف بزند. میثم فقط به ما می گفت مبادا به کسی التماس کنید من کاری انجام ندادم و وقتی بی گناهم نیازی به التماس کردن نیست."


وی در پایان می گوید: "آیا قانون و اسلام این رفتارها را قبول دارد؟ مردم این همه جوانانشان را برای اسلام فدا کردند اما اینها اسلام را دارند از هم می پاشند. ما که نمی گوییم قانون اجرا نشود، بلکه می گوییم فشار و زورگویی نباشد. بخدا اصلا دوست ندارم تلویزیون را روشن کنم و از عید چیزی بشنوم ما عیدی نداریم. این انسانیت است در این روزها حال و روز یک مادر اشک و آه باشد؟"

 

 

ارسال به :