دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ -
- 09 Dec 2019
10 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
جنازه هوگو چاوز مانند لنین مومیایی می شود / ممنوعیت 7 روزه مصرف مشروبات الکلی در ونزوئلا
جرس: معاون رئیس جمهور ونزوئلا گفت جنازه هوگو چاوز رئیس جمهور متوفی این کشور حداقل یک هفته دیگر نیز در معرض نمایش عموم قرار می گیرد تا مردم بتوانند با حضور در مقابل جنازه اش، مراسم دیدار آخر را به جا بیاورند.


به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، "نیکلاس مادرو" اضافه کرد: جنازه چاوز سپس به مانند "لنین" (رهبر کمونیستی شوروی)، مومیایی خواهد شد.


او در سخنرانی تلویزیونی ادامه داد: جنازه چاوز بعد از تشییع جنازه رسمی، به پایگاه نظامی در کارآکاس منتقل خواهد شد تا به مدت حداقل 7 روز دیگر در این مکان باقی بماند و همه بتوانند او را ببینند. جنازه چاوز سپس مانند جنازه های "هو شی منه" (رهبر کمونیست ویتنام)، "لنین" (رهبر کمونیست شوروی ساق)، مائو تسه تونگ (رهبر کمونیست چین) مومیایی خواهد شد.


وی افزود: چاوز پس از مومیایی شدن در صندوق شیشه ای در موزه انقلاب در پایتخت ونزوئلا نگهداری خواهد شد.


به این ترتیب جنازه چاوز مراسم دفن و خاکسپاری نخواهد داشت.


هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا روز سه شنبه گذشته پس از دو سال رویارویی با سرطان درگذشت. این حادثه به 14 سال حکمرانی او پایان داد.


در همین ارتباط، دولت ونزوئلا فروش و مصرف مشروبات الکلی را در هنگام یک هفته عزای عمومی ممنوع اعلام کرد.


این ممنوعیت تا روز سه شنبه آینده ادامه خواهد داشت.


جنازه چاوز پس از مرگ به آکادمی نظامی در کارآکاس منتقل شد تا امروز جمعه در معرض دیدار مردمی و آخرین خداحافظی قرار بگیرد.


امروز جمعه نیز با حضور سران و مقامات ارشد داخلی و خارجی، تشییعع جنازه خواهد شد و سپس دوباره برای نمایش عمومی به مدت 7 روز به یکی از پادگان های نظامی پایتخت ونزوئلا منتقل می شود تا پس از این مومیایی شود.


"ولادیمیر لنین" فعال کمونیست روسی، رهبر انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی بود که در سال 1924 درگذشت. جنازه او پس از مرگ در سال 1924 ، مومیایی شد و هم اکنون در میدان سرخ مسکو در ساختمانی مجزا نگهداری می شود و مردم به بازدید از او این جنازه می روند.


هوشی‌مین‏ هم رهبر کمونیست ویتنام بود. جنازه او هم پس از مرگ در سال 1969، مومیایی شد در ساختمانی در شهر هانوی ویتنام نگهداری می شود و در معرض نمایش عمومی قرار دارد.


جنازه رهبران کمونیست کره شمالی (کیم جونگ ایل به همراه پدرش کیم ایل سونگ) نیز پس از مرگ ، مومیایی شده و در ساختمانی در شهر پیونگ یانگ نگهداری می شوند.
 

ارسال به :