سه‌شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 24 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مراسم روزجهانی “زن” در بند زنان زندان اوین برگزار شد
مراسم روزجهانی “زن” در بند زنان زندان اوین برگزار شد
جرس: زندانیان سیاسی بند زنان زندان اوین به مناسبت هشت مارس، روزجهانی "زن"، مراسم بزرگداشتی را در این بند، برگزار کردند.  

به گزارش جرس، این مراسم روزجمعه، هیجدهم اسفند ماه 1391 از ساعت هشت تا ده شب در بند زنان زندان اوین و با حضور بیش از 30 زندانی سیاسی زن، برگزارشد.
این مراسم با مروری بر تاریخچه هشتم مارس آغاز شد. زندانیان سیاسی زن در ابتدای این نشست، از این روز به عنوان رخدادی جهانی در حوزه زنان یاد کردند؛ "روزی که زنان برای دستیابی به دنیایی برابر برای همه انسان ها، تلاش کردند."
این مراسم بزرگداشت، با بیان تجربه های مادرانه زندانیان زن، بررسی قوانین مربوط به زنان و مروری بر دستاوردهای کمپین یک میلیون امضا ادامه یافت.
هم اکنون در بند زندانیان سیاسی زن، زنانی به سر می برند که به خاطر فعالیت هایشان در جهت برابری حقوق زنان و مردان حبس شان را می گذرانند. زنانی مانند نسرین ستوده- حقوقدان و فعال جنبش زنان-، ژیلا بنی یعقوب- روزنامه نگار و سردبیر وب سایت کانون زنان ایرانی-، حکیمه شکری و ژیلا کرم زداه مکوندی از مادران پارک لاله و شیوا نظرآهاری- فعال حقوق بشر و فعال جنبش زنان- از جمله زندانیان زن بند زنان زندان اوین هستند.
این مراسم همچنین با شعر خوانی دسته جمعی زندانیان سیاسی این بند همراه بود. برگزای تریبون آزاد و برنامه هایی مانند آن نیز از برنامه های دسته جمعی زندانیان این بند در این روز بود.
 

ارسال به :