جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ -
- 24 Jan 2020
27 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پس از 14 روز قطعی آب؛ آب انتقالی به سمت یزد جاری شد

جرس: استاندار یزد گفت: آب انتقالی به سمت یزد جاری شد.

به گزارش ایلنا، محمد رضا فلاح زاده پس از بازگشت از تهران و در فرودگاه یزد، گفت: فعالیت ایستگاه پمپاژ آب به سمت یزد آغاز شده است.

محمدرضا فلاح زاده ضمن قدردانی از عنایات رهبر انقلاب و دستور ویژه رییس جمهور و پیگیری وزرای کشور، اطلاعات، نیرو و مسئولین استان اصفهان، از فعالیت مجدد ایستگاه پمپاژ شماره 4 خط اول انتقال آب به یزد خبر داد.
وی گفت: آب به سمت مخزن سنگاوی جاری و پس از آن حرکت به سمت مخزن شحنه یزد دنبال شده است.

استاندار همچنین ضمن تشکر از مردم شریف و شهید پرور اصفهان بویژه مردم شرق این استان اظهار داشت: با رسیدن این آب به یزد، مردم این استان مجدداً از حق قانونی خود برخوردار خواهند شد.

عالی ترین مقام اجرایی استان با اشاره به مشکلات مردم شرق اصفهان بخصوص مشکل خشکسالی چندین ساله گفت: دولت هم مصوباتی برای حل مشکلات این منطقه داشته و ما هم به کمک مسئولان استان اصفهان پیگیری می کنیم تا خسارت خشکسالی اصفهان جبران شود.
استاندار ادامه داد: آحاد مردم و خواص استان اصفهان می دانند آبی که به استان یزد تعلق گرفته از آب انتقالی زاگرس مرکزی، کانال کوهرنگ 1 و 2، چشمه لنگان و آب سیلابی است که پشت سد ذخیره می شود و از حقابه مردم شهرهای اصفهان نیست.
وی گفت: مقدار این آب بالغ بر 600 میلیون متر مکعب است و بطور متوسط سالیانه 55 میلیون متر مکعب آن به یزد منتقل می شود.

فلاح زاده در بخش دیگر سخنان خود ضمن تشکر و قدردانی از مردم استان گفت: مردم یزد در این مدت با خویشتن داری و صبوری، مشکلاتی چون قطع آب در برخی مناطق، استفاده از آب بهداشتی با طعم نامناسب، تهیه آب آشامیدنی از تانکرهای سیار و... را تحمل و ضمن صرفه جویی، کار را به صورت قانونی دنبال کردند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به راه اندازی مجدد خط انتقال آب به یزد باز هم به مردم استان توصیه می کنیم در مصرف آب صرفه جویی کنند. 

ارسال به :