یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ -
- 08 Dec 2019
10 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مخالفت وزارت اطلاعات با مرخصی ژیلا بنی یعقوب
جرس: ژیلا بنی یعقوب، روزنامه نگار زندانی با مخالفت نهادهای امنیتی ازجمله وزارت اطلاعات از مرخصی نوروزی محروم شد.

 

به گزارش جرس، این روزنامه نگار که از شهریور ماه سال 91 برای گذراندن حکم یک سال حبسش به زندان اوین رفته است، با وجود اینکه همسر روزنامه نگارش بهمن احمدی امویی بعد از سه سال برای مرخصی بیرون از زندان به سر می برد با مخالفت نهادهای امنیتی از مرخصی چند روزه برای بودن در کنار خانواده و به ویژه همسرش محروم شد.


این سومین نوروزی است که این زوج روزنامه نگار از کنار هم بودن محروم می شوند. در سه سال و نیم گذشته ژیلا بنی یعقوب محروم از دیدار همسر برای ملاقات وی به زندان می رفت و این روزها نوبت بهمن احمدی امویی است که برای ملاقات با همسرش در حالی که در مرخصی است به زندان اوین می رود.


تنها در نوروز 89 این دو روزنامه نگار توانستند با مرخصی نورزوی که به بهمن احمدی داده شد مدتی را در کنار یکدیگر بگذرانند بعد از آن وی به زندان بازگشت و سه سال متوالی را بدون مرخصی در زندان گذراند .همچنین در دو سال گذشته نیز بهمن احمدی امویی نوروز را در زندان اوین گذراند و 22 خرداد ماه سال 91 به زندان رجایی شهر تبعید شد. وی بهمن ماه امسال در حالی به مرخصی آمد که همسرش این بار در زندان اوین نگهداری می شد.بهمن احمدی امویی به پنج سال و چهار ماه حبس محکوم شده است .


ژیلا بنی یعقوب نیز که خرداد ماه 88 دستگیر شده بود بعد از مدتی با قرار وثیقه آزاد شد وی نیز با حکم دادگاه به یک سال حبس و 30 سال محرومیت از روزنامه نگاری محکوم شده است.


ژیلا بنی‌یعقوب، روزنامه نگار و سردبیر وب سایت کانون زنان ایرانی سال ها در تحریریه روزنامه های مختلف از جمله همشهری، نوروز، وقایع اتفاقیه، یاس نو، صبح امروز، آفتاب آمروز، سرمایه و …به عنوان خبرنگار و دبیر سرویس اجتماعی فعالیت داشته است.
 

ارسال به :