چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ -
- 21 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نامه خداحافظی تعدادی از زندانیان بند زنان اوین به فائزه هاشمی
نامه خداحافظی تعدادی از زندانیان بند زنان اوین به فائزه هاشمی
جرس: تعدادی از بانوان محبوس در بند زنان زندان اوین با یادداشتی خطاب به فائزه هاشمی در پایان دوران محکومیتش نوشته اند: این ارزش بزرگی است که زندانیان سیاسی، حبس خود را توأم با عزت و سربلندی طی کنند و این ارزشی بود که تو برای تحقق آن ایستادگی نشان دادی. تلاش تو برای مبارزه با شرایط ناعادلانه زندانیان، هزینه هایی از جمله انتقال به انفرادی ۲۰۹ را به تو تحمیل کرد که با صبر و بردباری تحمل کردی.


به گزارش کلمه، دختر هاشمی رفسنجانی روز سه شنبه درحالی از زندان اوین آزاد شد، که یک بعد دوران محکومیتش تمام می شد، و وی اصرار داشت که تا اخرین لحظه ی حکم خود را بگذراند و لحظه ی تحویل سال نیز در کنار باقی زندانیان سیاسی باشد.


فائزه هاشمی که ساعت ۱۲ شب اول مهر ماه سال ۹۱ به طور ناگهانی در منزلش بازداشت شده بود، در طول دوران محکومیتش حاضر به استفاده از حق مرخصی خود نشد و با درخواست مقامات قضایی برای اعاده وثیقه جهت اخذ مرخصی مخالفت کرد.


فائزه هاشمی همچنین دی ماه سال گذشته به دلیل اعتراض به نابسامانی های بند زنان به سه هفته انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین و ممنوعیت از ملاقات محکوم شد. طی این اعتراضات زندانیان سیاسی بند زنان شعارهایی همچون “مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر” و “مرگ بر دیکتاتور” سر دادند. در پی این اعتراض پرونده جدیدی با موضوع اخلال در نظم زندان علیه وی تشکیل شد.


متن یادداشت زندانیان سیاسی زن خطاب به فائزه هاشمی به شرح زیر است:


فائزه عزیز؛ ساعت ۶:۳۰ صبح روز ۲۹ اسفند، در ساعتی نامنتظر از تو خواستند زندان را ترک کنی و در قبال پافشاری ات برای ماندن تا ساعت تحویل سال، بی توجهی نشان دادند. این امر هنوز برای ما شگفت آور است که چرا یک حکومت و سیستم قضایی آن باید علیرغم اعلان رسمی دادستان تهران که تاریخ آزادی ات را ۳۰ اسفند اعلام کرده بود، چنین جابرانه عمل کند. تو را در نیمه های شب به زندان آوردند و در ساعتی که همه خواب بودند نیز از زندان بیرون بردند در حالی که تو اعلان کرده بودی مایلی لحظه تحویل سال را در زندان باشی. اما تو در شش ماه گذشته بی اعتنا به عافیت طلبی ها، از احکام نا عادلانه و از شرایط نامناسبی که سعی می شد به بند تحمیل شود، سخن می گفتی و بر تلاش هایی که قبل از این در بند زنان آغاز شده بود، ارج می نهادی و سعی خود را بر حفظ تمامی آن ارزش ها به کار می بستی.


این ارزش بزرگی است که زندانیان سیاسی، حبس خود را توأم با عزت و سربلندی طی کنند و این ارزشی بود که تو برای تحقق آن ایستادگی نشان دادی. تلاش تو برای مبارزه با شرایط ناعادلانه زندانیان، هزینه هایی از جمله انتقال به انفرادی ۲۰۹ را به تو تحمیل کرد که با صبر و بردباری تحمل کردی. بر این باوریم که در لحظه تحویل سال به یادمان هستی. همانگونه که ما به یادت هستیم و سالی خوش توأم با امن و آسایش و آزادی برای تو و همه مردم ایران،آنچنان که شایسته آن هستیم آرزومندیم.


هم بندیان تو در بند زنان زندانی سیاسی اوین مهوش شهریاری- نسرین ستوده – حکیمه شکری – ژیلا کرم زاده مکوندی – مریم جلیلی – میترا زحمتی – نوشین خادم

 

ارسال به :