سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ -
- 10 Dec 2019
12 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آنچه ازصدرحاج سیدجوادی یادگار ماند جزعشق به دین و کشور نبود
 جرس: خانواده آیت الله طالقانی در پیامی درگذشت احمد صدرحاج سیدجوادی را به خانواده و بازماندگان آن مرحوم تسلیت و از خداوند متعال برای آنان طلب صبر و شکیبایی نمودند.

به گزارش جرس، متن کامل پیام تسلیت خانواده آیت الله طالقانی بدین شرح است:


به نام خدا

«إنا لله وإنا إليه راجعون»

احمد صدرحاج سیدجوادی مردی مبارز و آموزگاری از دیار پاکدامنان و نیک سیرتان بود که عمر خویش را در مسیر حق و حقیقت و انصاف صرف نمود و آنچه از او به یادگار ماند جز نام نیک و کوله‌باری از معرفت و عشق به دین و کشور نبود. این مرد شریف و صبور با وجود سختی‌های فراوان و رنج و جفایی که طی سالها فعالیت سیاسی و مدنی متحمل شد لحظه‌ای دست از تلاش و استقامت برنداشت و تا واپسین روزهای حیات چون معلمی سخت‌کوش و پدری دلسوز آنچه را به خیر و صلاح مردم و جامعه می‌دید فارغ از هیچ ترس و هراسی به زبان می‌آورد و گوشزد می‌کرد. فقدان او آنهم در بهار طبیعت غم و اندوه فراوانی در دل‌ دوستان و یارانش بر جای گذاشت. از خدواند متعال رسیدن به درجات متعالی برای روح آن بزرگمرد و صبر و بردباری را برای خانواده و نزدیکان مرحوم احمد صدرحاج سیدجوادی آرزومندیم.


چشم انتظار مقدم آزادی و بهاردر اوج فاجعه به تماشا نشسته‌ایم، امروزِ خویش را به سیاهی کشیده‌ایم، دل‌خوش به روشنایی فردا نشسته‌ایم.


خانواده و فرزندان آیت الله طالقانی


یازده فروردین 1392 خورشیدی

ارسال به :