پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
15 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
برنامه‌های ستاد ملی جوانان اصلاح‌طلب برای حمایت از خاتمی
جرس: رئیس سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار و عضو ستاد جوانان اصلاح‌طلب با تاکید بر اعلام حمایت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از کاندیداتوری سیدمحمد خاتمی، برنامه جوانان اصلاح‌طلب را در انتخابات آتی ریاست جمهوری تشریح کرد.  

مهدی جعفری در گفت‌وگو با ایسنا گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به عنوان نهاد اعلام کننده نظر احزاب اصلاح‌طلب، از آقای خاتمی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرده است؛ بنابراین تمام احزاب اصلی و با سابقه اصلاح‌طلب، با تبعیت و حمایت از رای جمع، از کاندیداتوری ایشان حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد ملی جوانان اصلاح‌طلب درباره برنامه این ستاد در انتخابات آتی اظهار کرد: از مدت‌ها پیش رایزنی ها و مباحثات حول این موضوع در گروه‌های مختلف شروع شده و در حال حاضر پیکربندی اصلی ستاد جوانان اصلاح‌طلب برای کاندیدای مورد اجماع اصلاح‌طلبان، یعنی آقای خاتمی، شکل گرفته است. با توجه به اجماع طیف‌های مختلف جوانان این جریان، احتمالا ریاست این ستاد هم بر عهده آقای احسان باکری خواهد بود.

این فعال سیاسی افزود: اعضای هیات اجرایی و مسئولان کمیته‌های این ستاد طی هفته آینده معرفی خواهند شد. همچنین آئین‌نامه فعالیت شعب استانی نیز در حال تدوین است. ما قصد داریم در این ستاد تمام جوانان اصلاح‌طلب کشور را که در چارچوب قانون اساسی و ذیل شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فعالیت می‌کنند، برای انتخابات آتی سازماندهی کنیم. در حال حاضر ساختار و بنای این ستاد را شکل داده‌ایم، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهیم و در زودترین زمان ممکن می‌توانیم وارد فاز اجرایی شویم، ضمن آنکه از روسای کمیته‌های جوانان سایر کاندیداهای اصلاح‌طلب هم برای همکاری دعوت می‌کنیم.

این عضو ستاد جوانان اصلاح‌طلب با اشاره به همزمانی انتخابات شوراهای شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: با توجه به نظر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مبنی بر شرکت در انتخابات شوراهای شهر، جوانان و دانشجویان احزاب اصلاح‌طلب نیز در این حوزه فعال خواهند بود و احتمالاً سه تا پنج نفر از لیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر تهران از میان جوانان اصلاح‌طلب انتخاب خواهند شد.

جعفری در ادامه تصریح کرد: اصلاح‌طلبان برای اصلاح روندهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تلاش می‌کنند و به عملکرد اصولگرایان طی هشت سال گذشته انتقاد دارند. لازمه موفقیت اصلاح‌طلبان در این امر، کار حزبی و تشکیلاتی مستمر است و نه صرفاً فعالیت‌های فصلی و انتخاباتی؛ چون تنها در کار تشکیلاتی مستمر است که اندیشه و فکر نیروهای حزبی بصورت منطقی و نظم یافته شکل می‌گیرد و همین امر هم موجب تقویت رویکرد عقلانی در تصمیم‌گیری‌ها و مانع بروز حرکت‌های هیجانی در فضای سیاسی می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه "تقویت احزاب، هم به همت بیشتر خود اصلاح‌طلبان و هم به رفع برخی موانع موجود نیاز دارد"، گفت: اصلاح‌طلبان باید با بهبود وضعیت تشکیلاتی احزاب خود به ساخت و پرورش نیروهای جوان بیشتر توجه کنند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند که خوشبختانه در میان اصلاح‌طلبان نگاه مثبتی هم به نسل سوم وجود دارد. هدف این جریان، توسعه و سربلندی کشورمان در حوزه‌های گوناگون است و امیدواریم که در مسیر این حرکت خالصانه مانعی ایجاد نشود. 

ارسال به :