شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
15 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تماس تلفنی میرحسین و رهنورد با  یکی از دخترانشان
جرس:‌ میرحسین موسوی و زهرا رهنورد پس از یک ماه محرومیت مطلق ارتباط، موفق به ارتباط تلفنی با یکی ازدختران خود شدند.  

به گزارش کلمه، به دنبال اعمال محدودیت های بیشتر در ملاقات و تماس تلفنی دختران میرحسین و رهنورد با پدر و مادرشان، آنان توانسته بودند پس از ماه ها محرومیت، سی اسفند ماه سال گذشته دیدار محدودی داشته باشند.

این محرومیت همراه با انواع فشارها بود از جمله در اواخر بهمن ماه سال گذشته که ماموران با شکستن حرمت خانه ی همراهان جنبش سبز بدون مجوز به خانه های دختران میرحسین یورش برده و کامپیوتر و برخی از وسایل شخصی آنان را با خود برده و آنان را نیز به دادسرا احضار کرده بودند.

بر اساس این گزارش، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در حضور مامور امنیتی و زندانبان، با یکی از دختران خود تماس گرفته و دقایقی با او صحبت کردند.

این گفت و گوی تلفنی در حالی صورت گرفت که والدین گفته اند اجازه تماس تلفنی با دو دختر دیگر را ندارند.

براساس گفته های فرزند میرحسین ، صدای آنان بسیار پر انرژی و با روحیه بود و به رغم همه سختی ها و مشکلات با وقار و محکم سخن می گفتند.

به نظر می رسد با گذشت دو سال از رفتار غیر قانونی ،ابداعی و غیر قابل توجیه حکومت در حصر خانگی فشارها بر آنها و خانواده اشان به طور مستمر افزایش یافته است. و دریافت اخبار از وضعیت زندگی و سلامت آنها و نیز ارتباطشان با خانواده به خصوص با فرزندان به معضلی جدی تبدیل شده است. همین حال طی سال جاری میرحسین و زهرا رهنورد تنها با مادر خانم رهنورد، برادر و خواهر میرحسین موسوی نیز دیدار کرده اند 

ارسال به :