چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ -
- 11 Dec 2019
13 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ممنوعیت ورود به نمایشگاه های کتاب از ثمرات وزارت صفار هرندی

شبکه جنبش راه سبز(جرس): نشر «ويستار» از ناشرانى است که در دوره وزارت محمد حسین صفار هرندی از ورود به نمايشگاه های کتاب ممنوع شد.

فرخنده حاجى‌زاده مدیر نشر ویستار  با اشاره به اینکه«کتاب‌هاى انتشارات ما در حوزه ادبيات و هنر و موسيقى است و هيچ ربطى به سياست ندارد‏» می گوید«متاسفانه از چند سال پيش نمره انضباط ما صفر شده و اجازه ورود به نمايشگاه را نداریم.»

مدیر نشر ویستار با اشاره به جدیدترین کتاب لغو مجوز شده اين انتشارات که «نوشتن تا مغز استخوان» اثر ناتالی کولد برک با ترجمه شهرام عدیلی ‌پور،گفت « از سال 85 تاکنون به دليل اينکه اکثر کتاب‌هاى ما مجوز چاپ نگرفتند يا کتابى مثل «خلاف دموکراسی» که کار خود من بود و بعد از چاپ تقريبا نصف شد! تصميم گرفتيم ديگر به ارشاد مراجعه نکنيم و کار جديدى برای دریافت مجوزارائه نکنيم.او همچنین تاکید کرد که نشر ويستار لغو مجوز نشده و هنوز به کار تجديد چاپ کتاب‌هاى خود ادامه مى‌دهد.

فرخنده حاجی زاده داستان نویس و مدیر نشر ویستار خواهر حمید حاجی زاده شاعر کرمانی و از قربانیان قتل های زنجیره ای است. حمید حاجی زاده به همراه پسر 12 ساله اش کارون  در شب 31 شهریور 1377 با 38 ضربه چاقو از سوی ماموران امنیتی دخیل در قتل های زنجیره ای به طرز فجیعی در منزل شان به قتل رسیدند.

خاله سرگردان چشم ها (يك داستان بلند)، از چشم هاي شما مي ترسم (رمان)، خلاف دموكراسي (مجموعه داستان)، كتاب شناسي اساطير، گزارش قصه 1و2 (سينه سهراب و زن عجم يا تي آن تي)، طلعت منم (مجموعه شعر)، من/، منصور و آلبرايت (رمان) و... برخی از آثار فرخنده حاجی زاده هستند.

ارسال به :