چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ -
- 22 Jan 2020
25 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نمایشگاه  کتاب امسال با بستن هشت غرفه و توقیف ۸۸۳ کتاب به پایان رسید
 جرس: رییس بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در آخرن گزارش خود از نمایشگاه امسال، از پلمپ هشت غرفه در ایام نمایشگاه و ۸۸۳ مورد جمع‌آوری کتاب خبر داد.  

 

به گزارش ایسنا، علی اسماعیلی به ارائه توضیحاتی درباره بیست‌وششمین دوره نمایشگاه کتاب پرداخت و گفت: در این دوره از نمایشگاه هیچ رخداد غیرمنتظره و مسأله‌ی امنیتی در نمایشگاه به وجود نیامد. آمار سرقت‌ها و تخلفات بسیار پایین بود. کل موارد سرقتی که در طول ایام نمایشگاه انجام شده، هفت مورد بوده است.

وی افزود: کلا هشت مورد پلمپ غرفه داشتیم.

رئیس نمایشگاه کتال با بیان این که "کل موارد جمع‌آوری کتاب و محصولات در نمایشگاه بیست‌وششم ۸۸۳ مورد بوده است" مدعی شد که این تعداد "در مقابل ۴۵۰ هزار عنوان کتاب عددی نیست."

اسماعیلی همچنین از جمع‌آوری "یک نشریه غیرمجاز" در نمایشگاه خبر داد و افزود: ۷۱۷ مورد کتاب‌های غیرمرتبط نیز در نمایشگاه عرضه می‌شد.

وی سپس آمار بازدیدکنندگان امسال نمایشگاه کتاب را عددی حول و حوش پنج میلیون نفر اعلام کرد و گفت: روز پنج‌شنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه آمار بازدیدکنندگان از نمایشگاه یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر بوده است.

اسماعیلی همچنین اظهار کرد: امسال علی‌رغم این‌که حدود 11 نفر از کاندیداهای ریاست‌جمهوری از نمایشگاه بازدید کردند، هیچ حاشیه‌ای در نمایشگاه به وجود نیامد. تبلیغات آن‌ها در نمایشگاه نیز خیلی جزیی بود که مثلا از نمونه‌های آن می‌توان به عرضه کتاب‌هایی از این چهره‌ها در برخی از غرفه‌ها اشاره کرد که آن هم با تذکر مسؤولان مربوطه رفع شد.

 

ارسال به :