پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ -
- 14 Nov 2019
16 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اعلام حمایت سازمان مجاهدین انقلاب از هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری
جرس: سازمان مجاهدین انقلاب با صدور بیانیه ای حمایت خود را از نامزدی اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات در پیش روی ریاست جمهوری اعلام کرد.


به گزارش تارنمای «امروز»، ارگان این تشکل اصلاح طلب، در بخشی از بیانیه مذکور آمده است :" سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به عنوان تشکلی سیاسی که همواره راهبردها و دیدگاه‌های خود را ذیل منافع و مصالح ملی تعریف و تعقیب کرده است، با اعلام حمایت از نامزدی آقای هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، بر این باور است که این حضور می تواند امکان استفاده از تنها دریچه های امید برای بازگشت کشور به مسیر اعتدال، عقلانیت و پیشرفت را فراهم آورد."


متن کامل این بیانیه بشرح زیر است :


بسم الله الرحمن الرحیم
در حالی به انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری نزدیک می شویم که در نتیجه عدول از مشی مردمسالارانه و حوادث تلخ سال‌های اخیر، شکاف میان دولت و ملت و بی‌اعتمادی عمومی به حاکمیت به بیشترین میزان خود رسیده است. همچنین جامعه ایران اینروزها با نقض گسترده آزادی‌های قانونی،‌ قانون گریزی شدید، اعمال شدیدترین اشکال سانسور و محدودیت در کنار ناگوارترین شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی طی سال‌های پس از انقلاب روبه رو است. نتیجه سیاست‌ها و رویکردهای پرهزینه و ناکارآمد حکمرانان کنونی طی هشت سال گذشته برباد رفتن اندوخته‌ها، سرمایه‌ها، فرصت‌های بی‌نظیر اقتصادی و سیاسی، تشدید واگرایی اقشار و اقوام ایرانی و فرسایش شدید توان ملی در استفاده از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدها و آسیب‌پذیری‌ها در عرصه‌های مختلف بوده است. تورم، گرانی، بیکاری، فقر، رشد اقتصادی منفی، فساد گسترده و بی‌سابقه دولتی، گسترش مفاسد و ناهنجاری‌های اجتماعی و انزوای کشور در سطح منطقه و جهان دستاورد هشت سال حاکمیت یکدست اقتدارگرایان برکشور بوده است.


انتخابات ریاست جمهوری یازدهم یکی از آخرین فرصت‌ها برای توقف روند مخرب و تباهی آفرین کنونی و در نتیحه نجات کشور از سراشیبی انحطاط و سقوط به شمار می ‌آید. ایران عزیز ما امروز با توجه به تجربه تلخ کشورهای همسایه نیازمند التیام آلام حوادث سال‌های اخیر و وحدت و انسجام ملی برای نجات از بحران‌های خطر آفرینی است که تقریباً همه عرصه‌های اجتماعی،‌ اقتصادی و سیاسی را فراگرفته است. در چنین شرایطی ورود آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان چهره‌ای فراجناحی به عرصه رقابت‌های انتخاباتی می‌تواند در افکار عمومی امید به توقف روندهای فاجعه آفرین کنونی و امکان بهبود اوضاع را تقویت کند. ایشان در شرایط کنونی از معدود شخصیت‌هایی است که می‌تواند نقطه تعادلی برای همبستگی و همسویی همه نیروهایی باشد که با درک شرایط وخامت‌بار کشور، فراتر از اهداف و مواضع ویژه خود با نگاهی ملی به نجات کشور می‌اندیشند.


جامعه و کشور امروز بیش از هر زمان دیگری به حاکمیت اعتدال و عقلانیت در اداره کشور نیاز دارد و آقای هاشمی رفسنجانی با توجه به سابقه و جایگاهی که در نظام سیاسی و نیز موقعیت خاصی که در میان اصلاح طلبان و سایر نیروهای سیاسی، نهاد روحانیت و بدنه مدیریت تکنوکرات دارد و به ویژه با توجه به مواضع معقول و متوازنی که طی سال‌های بحرانی اخیر داشته‌ است می‌تواند این نیاز مبرم را در سطح مدیریت کشور تأمین کند.


سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به عنوان تشکلی سیاسی که همواره راهبردها و دیدگاه‌های خود را ذیل منافع و مصالح ملی تعریف و تعقیب کرده است، با اعلام حمایت از نامزدی آقای هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، بر این باور است که این حضور می تواند امکان استفاده از تنها دریچه های امید برای بازگشت کشور به مسیر اعتدال، عقلانیت و پیشرفت را فراهم آورد.


ما امیدواریم اقتدارگرایان حاکم به ویژه نهادهای امنیتی نظامی با درک شرایط خطیر کشور، فرصت انتخابات ریاست جمهوری پیش رو را غنیمت بشمارند، از تجربه انتخابات ۸۸ درس بگیرند و از دخالت‌ های فراقانونی و ناصواب در روند انتخابات، که نتیجه‌ای جز رسوایی و فضاحت ندارد، خودداری کنند و در انتخاباتی که تنها نکته مثبت آن وجود تنها یک نامزد است که می‌ تواند به رقابت معنا دهد، به رأی و انتخاب ملت تمکین کنند.


سازمان در روزهای آتی نظرات تفصیلی خود درباره انتخابات ریاست جمهوری در پیش رو را طی بیانیه‌‌ای به سمع ملت بزرگ ایران خواهد رساند.


سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران )شاخه خارج کشور)
۲۳/۲/۱۳۹۲

 

ارسال به :