چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ -
- 23 Oct 2019
22 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
معطل ماندن ۲۰‌میلیون یورو دارو در گمرک
جرس: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از معطل ماندن حجم بالایی دارو به ارزش ۲۰‌میلیون یورو، در گمرک به علت شفاف نبودن سیاست‌های دولت در زمینه اختصاص ارز مرجع به دارو خبر داد.


به گزارش روزنامه بهار، عابد فتاحی در این‌باره گفت: درباره تخصیص ارز مرجع به دارو با وجود تاکیدات ویژه‌ای که تاکنون به دولت شده اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچ اقدام عملی در این راستا انجام نداده است.


عضو مجلس شورای اسلامی افزود: هم‌اکنون به دلیل تعیین تکلیف نشدن در زمینه ارز، میزان قابل توجهی داروی مورد نیاز کشور به اعتبار بیش از ۲۰‌میلیون یورو در گمرک مانده و شرکت‌های دارویی به دلیل جلوگیری از ضرر و زیان خود این اقلام دارویی را در گمرک نگه داشته‌اند.


فتاحی تصریح کرد: علاوه بر این رقمی بالغ بر ۴۰‌میلیون یورو تجهیزات پزشکی و آرایشی در گمرک منتظر ترخیص است که معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تلاش برای اختصاص ارز مرجع به تجهیزات پزشکی و آرایشی به منظور ترخیص این اقلام از گمرک است.


وی همچنین درباره اختصاص ۲۲۰۰‌میلیارد تومان رقم ادعایی دولت به واردات دارو برای جبران مابه‌التفاوت نرخ ارز مرجع و مبادله‌ای، گفت: این رقم برای حل مشکل دارو در کشور قابل توجه نیست و نمی‌تواند عاملی برای بازدارندگی از گرانی دارو باشد.

 

ارسال به :